Oorspronkelijk geplaatst door krulle
Bekijk Berichten
Mededeling
Collapse
No announcement yet.
Megasanering treft VW Vorst
Collapse
X
-
Oorspronkelijk geplaatst door krulle Bekijk Berichtendaarnet nog in het nieuws
de arbeiders hebben het werk neergelegd omdat de raad zou samenkomen.
Als ze die topmannen hun squash-weekendje gaan afpakken omdat zij het leukt vinden om te staken ... dan zou dat de beslissing wel eens kunnen beïnvloeden
Comment
-
Idd, als de top in Duitsland beslist hebben dat Vorst moet sluiten dan zal ze sluiten, en daar zal Verhofstadt of welke vakbond dan ook niets aan veranderen.
Misschien wat uitstellen of enkele jobs kunnen behouden die bij toeleveringsbedrijven aan de slag kunnen, maar niet meer dan dat.Last edited by Bert; 18/11/2006, 12:37.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Bert Bekijk BerichtenIdd, als de top in Duitsland een beslist hebben dat Vorst moet sluiten dan zal ze sluiten, en daar zal Verhofstadt of welke vakbond dan ook niets aan veranderen.
Misschien wat uitstellen of enkele jobs kunnen behouden die bij toeleveringsbedrijven aan de slag kunnen, maar niet meer dan dat.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door rana Bekijk BerichtenVerhofstadt kan mss zijn tanden er nog eens inzetten. Mss brengt dat soelaas.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door krulle Bekijk Berichtendaarnet nog in het nieuws
de arbeiders hebben het werk neergelegd omdat de raad zou samenkomen.
Als ze die topmannen hun squash-weekendje gaan afpakken omdat zij het leukt vinden om te staken ... dan zou dat de beslissing wel eens kunnen beïnvloeden
En aan al de 14jarigen en 22jarigen en zelfstandigen hier op't forum die nog nooit deel hebben uitgemaakt van het arbeidsproces en met slogans afkomen in de trend van "t' is de schuld van de vakbonden'. Gelieve deze slogans verspreid in uw kennissenkring eerst grondig te analyseren alvorens ze klakkeloos over te nemen.
Een grove analyse zou ons moeten leren dat de wereld nog geen sikkepit veranderd is op niveau van machtsverhoudingen en dat wij toch maar de speelvolgels zijn van de happy few die de wereld en de grote bedrijven runnen.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk Berichten*denkt net aan het automotive park dat nog deels in aanbouw is naast VW Vorst*
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door xit2050 Bekijk Berichten't Is volledig klaar, dacht ik.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk BerichtenLeuk voor die bedrijven. Niemand die 't opmerkt maar Vorst dicht = ook ontslagen bij toeleveranciers!
Jawel, zowel Zoef als ikzelf hebben dit al aangehaald. Het zijn niet noodzakelijk ontslagen bij de toeleveranciers (veel hangt af van hun afzet en financiële situatie)
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk BerichtenWat een racistische onzin! Wat heeft een Belg die bij Toyota België werkt minder dan een Belg die bij Volkswagen België werkt? Niks, noppes, nada!
Al die charels die absoluut een VW gekocht hebben omwille van de Belgische afkomst worden nu in 't aanzicht gescheten door de VW top. Laat die Belgen maar VW's kopen denken ze daar, wij in Duitsland varen ze er wel bij!
Hiermee kom ik weer bij één van m'n eerste posts hier: de afkomst van een auto heeft vandaag géén enkel belang meer, nul komma nul. Er zijn heel wat belgen die een Golf kochten omwille van Vorst. Houdt de VW top daar nu rekening mee? Geen zak! Als 't er op aankomt wordt de goedkoopste manier van produceren gekozen. 't is vergaan in de discussie maar VW opent een fabriek in Azië terwijl Vorst op de helling staat! Als we jouw redenering moeten volgen mogen we vanaf dan geen VW's meer kopen, omdat die ook in Azië ipv België worden gemaakt.
Wees daar gewoon eerlijk in, 't klinkt aanlokkelijk te zeggen ik koop een Volvo omdat 'ie in Gent gemaakt wordt, maar als Volvo morgen goedkoper naar Azië kan zijn ze weg! Zij houden geen rekening met ons koopgedrag, waarom zouden wij dan moeten rekening houden met hun productieafkomst!
De reden waaom men Vorst viseert, ligt er gewoon in dat de werknemers in Duitsland gekozen hebben om (aanzienlijk) langer te werken voor hetzelfde loon, wat impliceert dat er veel meer dolfkes dáár zullen geproduceerd worden en dit tenkoste van Vorst.
Het ligt niet aan het (efficiënte) Vorst maar aan de toegevingen van de Duitse VW arbeiders en wedereisen van IG Metall.
Vorst is een beetje een probleemfabriek maar efficiëntie en loonkost hebben hier volgens mij weinig mee te maken.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door tsmetjen Bekijk Berichtenof de staking veel zal uitmaken durf ik zelf betwijfelen. Maar ik ga ze geen ongelijk geven. Dat de grote jongens van VW nu ne keer klare taal spreken zodat er kan gewerkt worden aan de toekomst (als deze er effectief nog zal zijn voor Vorst).
zolang er geen consensus is gaan die in alle talen zwijgen
Oorspronkelijk geplaatst door tsmetjen Bekijk BerichtenEn aan al de 14jarigen en 22jarigen en zelfstandigen hier op't forum die nog nooit deel hebben uitgemaakt van het arbeidsproces en met slogans afkomen in de trend van "t' is de schuld van de vakbonden'. Gelieve deze slogans verspreid in uw kennissenkring eerst grondig te analyseren alvorens ze klakkeloos over te nemen.
Comment
-
Heldere analyse:
VW Vorst is Brusselse hond in Duits kegelspel
De Volkswagenfabriek in Vorst is een van de meest productieve van de vijftig die de Duitse constructeur heeft. Of dat volstaat om open te blijven, is maar de vraag.
HOEWEL Vorst een efficiënte en rendabele productie-eenheid is, zijn dat allang niet meer de enige parameters die beslissen over het lot van de fabriek. Niet alleen loopt de vraag naar de Golf terug, Vorst lijkt ook het slachtoffer te worden van de soap die zich aan de top van het bedrijf afspeelt.
Vooral Ferdinand Piëch (de kleinzoon van Ferdinand Porsche), de voormalige ceo en huidige voorzitter van de raad van bestuur, speelt daar een rol in. Hij wil namelijk zijn invloed bij VW opschroeven. Via Porsche, dat volop aandelen VW aan het inkopen is en nu al de grootste aandeelhouder is, en ook via de machtige vakbond IG Metall (goed voor de helft van de zitjes in de raad van bestuur).
Van de steun van IG Metall wist hij zich al te verzekeren. Samen keilden ze vorige week nog ceo Bernd Pischetsrieder buiten. Die was, met zijn ingrijpend sanerings- en besparingsplan, immers niet erg geliefd in vakbondskringen. Piëch had dan weer liever een bondgenoot als Martin Winterkorn op de ceo-stoel. Bovendien heeft VW het van IG Metall gedaan gekregen dat de vakbond instemt met een werktijdverlenging, uiteraard zonder extra loon.
Maar voor wat hoort wat. De tegenprestatie die IG Metall daarbij verwacht, is dat de werkgelegenheid in Duitsland gevrijwaard blijft. Wolfsburg, bijvoorbeeld, de moederfabriek van VW in Duitsland waar Golfjes gemaakt worden, draait bijlange niet op zijn maximale productiecapaciteit. Als daar extra Golfjes naartoe komen, is de toekomst verzekerd. En die Golfjes heeft VW bij de afsluiting van het akkoord over de verlenging al beloofd.
Piëch heeft maar twee plaatsen waar hij die kan halen: in het eveneens Duitse Mosel of in Vorst.
En aangezien ook de Duitse overheid (via Nedersaksen) bij VW nog een stevige vinger in de pap heeft, is de keuze snel gemaakt. Het moederland zal hoogstwaarschijnlijk niet van plan zijn om zo diep in eigen vel te snijden.
Dat Wolfsburg al werkzekerheid beloofd is, is natuurlijk geen goede zaak voor Vorst. Maar er zijn ook nog andere factoren die in het nadeel van de Brusselaars spelen. Vorst heeft bijvoorbeeld allang de reputatie in Duitsland van een ,,moeilijke'' fabriek te zijn, waar de arbeiders om het minste akkefietje staken.
Vorst is verder ook heel flexibel, verschillende modellen (de VW Golf, de Polo) kunnen er van de band lopen. Dat lijkt een voordeel, maar die flexibiliteit is een tweesnijdend zwaard.
Als er veel vraag is naar modellen, kan Vorst goed gebruikt worden om de gaten bij andere fabrieken op te vullen. Momenteel echter is er van hoogconjunctuur geen sprake bij Volkswagen. Vorst is dus niet incontournable om als enige voor de productie van één bepaald model in te staan.
Comment
-
Loonkostenprobleem (bij de auto-assemblage): opgeblazen fabel?
Quote van autospecialist Vic Heylen (Leuven Management Consulting)
De zo gevreesde Belgische loonkosten zijn eigenlijk een te verwaarlozen factor. Vroeger toen er nog veel handwerk aan te pas kwam, was dat een element om rekening mee te houden.
Maar tegenwoordig is de assemblage zo geautomatiseerd, dat de loonkosten eigenlijk nog maar 5 of 6% van de totale productiekosten uitmaken.
Let wel: dan spreek ik enkel over assemblage.
Stel nu dat je de loonkosten met 10% kunt terugdringen, dan bespaar je dus in het totaal maximum 0,6%.
Eigenlijk is dat de moeite niet om rekening mee te houden.
Bij Vorst hebben ze vooral de pech dat de Duitse arbeiders die arbeidsduurverlenging aanvaard hebben. Zo'n flexibiliteit aan de dag leggen, van 28,8 naar 35 uur per week, is eigenlijk ongelofelijk.
De verwaarloosbare loonkosten zijn ook de reden waarom niet alle fabrikanten naar Oost-Europa hollen.
Volkswagen en BMW bouwen op dit moment samen een nieuwe fabriek in Leipzig. Dat is in het uiterste oosten van Duitsland, maar nog wel in Duitsland.
Hadden ze 100km verder gegaan, zaten ze volop in Oost-Europa, met zijn goedkope arbeiders.
DS
intresting...
Comment
-
Erlebt Brüssel unaufhaltsamen Niedergang?
Noch ist offen, ob Brüssel (4900 Mitarbeiter) für den Teilverlust des Golf einen Ausgleich bekommt. Denkbar wäre, Teile der Polo-Fertigung in Pamplona (4300 Mitarbeiter) in das belgische Werk zu verlagern. Betriebswirtschaftlich sinnvoll wäre dies freilich nicht, denn das spanische Werk produziert zu günstigeren Kosten als Brüssel. Daher ist es gut möglich, daß die Belgier am Ende die Hauptleidtragenden der Abbaupläne sind. Schon in der Vergangenheit war das kleine Brüsseler Werk als erster Schließungskandidat im Ausland gehandelt worden. Davon ist im Moment aber keine Rede. Dies dürfte zum einen mit der rigiden Gesetzgebung in Belgien zu tun haben, die Werksschließungen extrem schwierig und teuer macht. Zum anderen hält sich VW damit die Möglichkeit offen, eines der zahlreichen neuen Modelle, die von 2008 an auf den Markt kommen sollen, dort zu bauen. Beobachter halten es aber auch für denkbar, daß Brüssel einen schleichenden, aber unaufhaltsamen Niedergang erlebt.
Comment
-
Hoe je het ook draait of keert de socialisten maken dit land kapot. Wie wil nog in Belgie investeren ? Ofwel heb je het aan de stok met vakbonden, ofwel wordt alle initiatief om ergens in te investeren afgestraft met belachelijk hoge belastingen en dergelijke.
Maak Belgie terug interessant voor investeerders en de rest(werkgelegenheid, welvaart, ...) volgt.
Neem Ierland maar eens als voorbeeld, dat land stond aan de afgrond tot ze 0% venootschapsbelasting invoerden. Dat land is serieus aan het boom'en. Ondertussen is het wel 15% maar vergelijk dat eens met Belgie...
Het zijn mensen met ballen aan hun lijf die werkgelegenheid creeëren, maar stel u eens voor dat ze daar geld aan zouden verdienen....dat zou volgens onze allerbeste sossen nie kunnen, he. Het is zelfs zo erg geworden dat er geen sprake is van socialisme maar gewoon puur onverdraagzaamheid.
sorry, tmoest er eens uit.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door DennisVR Bekijk BerichtenHoe je het ook draait of keert de socialisten maken dit land kapot. .
Oorspronkelijk geplaatst door DennisVR Bekijk Berichten
Neem Ierland maar eens als voorbeeld, dat land stond aan de afgrond tot ze 0% venootschapsbelasting invoerden. Dat land is serieus aan het boom'en. Ondertussen is het wel 15% maar vergelijk dat eens met Belgie...
Het zijn mensen met ballen aan hun lijf die werkgelegenheid creeëren, maar stel u eens voor dat ze daar geld aan zouden verdienen....dat zou volgens onze allerbeste sossen nie kunnen, he. Het is zelfs zo erg geworden dat er geen sprake is van socialisme maar gewoon puur onverdraagzaamheid.
sorry, tmoest er eens uit.
Zo is het makkelijk natuurlijk.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk Berichten[B]Wat een racistische onzin! .....!
Wat een beledigingen.
Jij breekt hier weken aan een stuk alles wat met met VW te maken heeft met de grond af en gaat nu hier even meehuilen met diegenen die de dupe zouden kunnen zijn van de situatie : de arbeiders van VW en hun gezinnen.
Dat noem ik gewoon schijnheilig.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door jwv50 Bekijk BerichtenIerland heeft eerst massa's Europese steun gekregen.
Zo is het makkelijk natuurlijk.
och, ja, ik kan maar blijven dromen. Spijtig genoeg is het bij 90% van de politiekers gewoon om een postje te doen.
Comment
Comment