Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Megasanering treft VW Vorst

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
new posts

  • Megasanering treft VW Vorst

    Megasanering treft VW Vorst

    De Belgische fabriek van de Duitse autobouwer Volkswagen (VW) in Vorst staat voor een zeer zware sanering. Dat melden goed ingelichte bronnen. De scenario's lopen uiteen, van een verlies van minstens 1.000 tot 4.000 jobs. Het laatste geval zou neerkomen op een uitdoofscenario voor de fabriek, waar 5.800 mensen werken.


    (tijd) - Volkswagen, de grootste autobouwer van Europa, maakt vandaag zijn jaarlijkse planningsronde bekend. Daarin staat hoeveel auto's elk van de wereldwijd 50 VW-fabrieken mag bouwen in 2007. Dit jaar zal VW Vorst 204.000 auto's bouwen. Het grootste deel (194.000) zijn modellen van de middenklasser Golf. De resterende 10.000 zijn versies van de kleinere Polo.
    Voor 2007 is nog geen officieel productiecijfer bekend. Goede bronnen binnen het bedrijf spraken gisteren over 170.000 auto's voor volgend jaar: 130.000 Golfs, 40.000 Polo's en een totaal dat dus 30.000 auto's lager ligt dan dit jaar. In dat scenario zouden 1.000 tot 1.500 jobs sneuvelen bij VW Vorst.
    Duitse media schrijven evenwel dat de sanering veel zwaarder zal zijn. Volgens het Duitse weekblad Der Spiegel maakt Bernd Pischetsrieder, de VW-topman die binnenkort opstapt, vandaag bekend dat er 3.000 tot 4.000 jobs verdwijnen bij VW in Vorst. Andere bronnen bevestigen dat scenario. 'Een schrapping van 1.000 tot 1.500 jobs is min of meer wat het personeel van Vorst vandaag verwacht. Een schrapping van 3.000 tot 4.000 jobs zou in de praktijk een uitdoofscenario voor de fabriek zijn', zei een ingewijde gisteren.
    In het slechtste scenario zou Vorst de productie van de Golf, of een groot deel ervan, verliezen aan het VW-hoofdkwartier Wolfsburg. De grootste VW-fabriek draait daar lang niet op haar volle capaciteit. Extra Golfs zouden van Wolfsburg, het uithangbord van de groep, een veel productiever bedrijf maken. Behalve in Vorst en Wolfsburg rollen ook Golfs van de band in het Duitse Mosel.
    De verminderde productie van de Golf komt er door de dalende vraag naar het model. Dat is al een paar jaar op de markt, en heeft het moment bereikt waarop de vraag begint te dalen.
    In politieke kringen is al discreet gepolst in Duitsland, maar blijkbaar kan aan de saneringsplannen weinig veranderd worden. Ze worden toegeschreven aan de interne machtsstrijd die woedt in de VW-groep in Duitsland. Het scenario luidt dat het nieuwe management zich verzekerd heeft van de steun van de Duitse vakbonden, op voorwaarde dat de productie en dus ook de werkzekerheid in Duitsland gegarandeerd wordt. Daarop drongen de vakbonden aan nadat beslist was hun arbeidstijd te verlengen zonder stijging van de lonen.
    Naar verluidt is de politie in Vorst in staat van paraatheid. Blijkbaar gaat men uit van mogelijke acties bij de fabriek.

    Bron: Tijd.be

  • #2
    JWV50 wordt woest al hij dit ziet.

    Comment


    • #3
      Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk Berichten
      JWV50 wordt woest al hij dit ziet.

      Daar gaan we weer.
      Waarom zou ik woest worden ?
      De topicopener kopieert gewoon een tekst over de problemen met Vorst.
      Daar is toch niks mis mee.
      En dat staat hier beter dan in VW-verkoop of bij de VW-lovers, want daar heeft het ook niks mee te maken.
      Stop met mij gedachten toe te schrijven die onwaar zijn.

      Comment


      • #4
        Dit gaat over 't financiele,, dus hoort het thuis in VW Verkoop met kopen & verkopen, waarom en waarom niet, prijzen en vergelijkingen. Een apart topic is niet nodig.

        Comment


        • #5
          Weten ze eigenlijk al meer?
          Ik vrees het ergste eerlijk gezegd.
          De top ging vandaag bij elkaar komen om te beslissen wat ze waar gingen produceren. en hier in blegie spraken ze dat ze vandaag wel iets zouden weten om dinsdag een volledige vergadering bij elkaar te leggen met meer uitleg.
          Nu mijn mening is. als ze vandaag niets zeggen maar wachten tot dinsdag bij de officiele belgische vergadering is het slecht nieuws. Als ze vandaag al goed nieuws krijgen vanuit duitsland zal het wel rap geweten zijn en wacht men niet tot dinsdag.

          Comment


          • #6
            Oorspronkelijk geplaatst door tuscani Bekijk Berichten
            Weten ze eigenlijk al meer?
            Ik vrees het ergste eerlijk gezegd.
            De top ging vandaag bij elkaar komen om te beslissen wat ze waar gingen produceren. en hier in blegie spraken ze dat ze vandaag wel iets zouden weten om dinsdag een volledige vergadering bij elkaar te leggen met meer uitleg.
            Nu mijn mening is. als ze vandaag niets zeggen maar wachten tot dinsdag bij de officiele belgische vergadering is het slecht nieuws. Als ze vandaag al goed nieuws krijgen vanuit duitsland zal het wel rap geweten zijn en wacht men niet tot dinsdag.
            Ze weten nog niks meer. Politie Anderlecht houdt 300 manschappen klaar voor wanneer 't fout afloopt. Productievermindering zou er zowiezo zijn waardoor Vorst 'n bijrol gaat spelen. Of dit opgevangen kan worden door interims en bruggepensioneerden of door naakte ontslagen is nog niet duidelijk, aldus vtm-nieuws hiernet.

            Comment


            • #7
              Komen er dan geen nieuwe modellen naar Vorst?
              OO 00 OO

              Ik ben BMWMB, alias NDDVDB.
              Mijn levensmotto: je kan beter lenen voor een huis dan voor een boot.

              Comment


              • #8
                Oorspronkelijk geplaatst door BMWMB Bekijk Berichten
                Komen er dan geen nieuwe modellen naar Vorst?
                Welke zouden er dan wel moeten komen?
                Ze hebben al 't onderste uit de kan moeten halen om wat Polo's te mogen produceren, en dan nog is 't geen hoofdproductielijn, maar een opvanglijn voor als de hoofdproductie niet kan volgen.

                't Is bedroevend, des te meer omdat de jongens in Vorst in de top 3 van de beste staan! En 't ergste is dat we bekend staan als nonchalant op dat gebied en dat weten automobielbouwers ook. VW heeft een grote afzetmarkt in België & een sluiting zal géén enkele invloed hebben op ons koopgedrag. Kijk naar Renault die na de sluiting zelfs meer verkocht.
                Last edited by ; 17/11/2006, 13:23.

                Comment


                • #9
                  Vrees voor drama bij VW Vorst

                  Vandaag beslist de groepsdirectie van autobouwer Volkswagen over de verdeling van het productievolume voor 2007 in de verschillende VW-vestigingen in Europa. Gisteravond werd door Herwig Jorissen, voorzitter van de socialistische metaalvakbond, rekening gehouden met een ,,zeer dramatisch'' scenario.

                  ,,Volgens mijn informatie zijn de gevolgen van de plannen van Volkswagen voor de fabriek in Vorst zeer dramatisch'', aldus Jorissen gisteravond laat. De ABVV-vakbondsleider wilde of durfde het woord 'sluiting' niet in de mond te nemen, maar zei nadrukkelijk ,,te hopen dat mijn informatie fout is''.
                  DS

                  Comment


                  • #10
                    ik verwacht het dramatische scenario
                    en dan nog mensen op dit forum die durven stellen dat nationaliteit geen rol speelt in dergelijke beslissing (alsof een Duits bedrijf de Belgen zou sparen ten koste van de duitsers )
                    Tous à Forest!

                    Comment


                    • #11
                      Oorspronkelijk geplaatst door Faust Bekijk Berichten
                      ik verwacht het dramatische scenario
                      en dan nog mensen op dit forum die durven stellen dat nationaliteit geen rol speelt in dergelijke beslissing (alsof een Duits bedrijf de Belgen zou sparen ten koste van de duitsers )
                      Tous à Forest!
                      Vanzelfsprekend speelt nationaliteit een uitermate grote rol bij dergelijke beslissingen. Daarom dat ik het op z'n zachtst gezegd ronduit be-lach-elijk vind hoe sommigen nog steeds 'afkomst' van een wagen een rol laten spelen bij de aankoop ervan.

                      Alle argumenten in de zin van 'ik koop een europese wagen want ik steun daarmee onze economie?' Één woord: BÜLLSHIT! 't Grootste voorbeeld is momenteel aan de gang.

                      Draai of keer het zoals jullie willen. En of 't nu staat of niet op een europeancar-forum daar veeg ik m'n r**t aan: momenteel zijn er maar een paar merken die effectief in onze Europese, zelfs Belgische economie investeren, en 't gros daarvan zijn Aziaten. Dat ziet iedereen hier maar uiteraard staat het niet dat te vertellen.

                      Kia en Hyundai openen testcentra in Duitsland, Toyota investeert in z'n Belgische onderzoekcentra, bouwt een fabriek in Tsjechië en investeert in de Fabriek in Valenciennes. Mitsubishi houdt Nedcar recht nadat MB de Smart daar weghield. Mazda investeert in designcentra in Duitsland.
                      Welke Europese constructeur heeft nog geïnvesteerd in een Europese fabriek? Tot spijt van wie 't benijdt!

                      Comment


                      • #12
                        Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk Berichten
                        .....
                        Welke Europese constructeur heeft nog geïnvesteerd in een Europese fabriek? Tot spijt van wie 't benijdt!
                        Volvo in Gent.
                        Ford in Genk.
                        En nog niet een beetje.

                        Comment


                        • #13
                          jammer voor onze economie!

                          ik hoop dat de vakbonden eigenlijk eens inzien dat dat aan hen ligt! ze staken om de haverklap ...

                          Comment


                          • #14
                            Oorspronkelijk geplaatst door jwv50 Bekijk Berichten
                            Volvo in Gent.
                            Ford in Genk.
                            En nog niet een beetje.
                            daar hebben ze idd héél zwaar geïnvesteerd. het bewijst dus dat het in belgië perfect mogelijk is. Ook opel antwerpen wordt als een goeie fabriek beschouwd (alhoewel ze daar ook al eens zouden durven staken)

                            in vorst hebben ze het enkel nog niet door dat ze met acties in hun eigen vel snijden

                            Comment


                            • #15
                              Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk Berichten
                              Welke Europese constructeur heeft nog geïnvesteerd in een Europese fabriek? Tot spijt van wie 't benijdt!
                              om nu maar een markant voorbeeld te geven: conceptfabriek van VW

                              Comment


                              • #16
                                Nog niets geweten?
                                mijn vrees wordt erger.

                                Comment


                                • #17
                                  Oorspronkelijk geplaatst door jwv50 Bekijk Berichten
                                  Volvo in Gent.
                                  Ford in Genk.
                                  En nog niet een beetje.
                                  Ford niet Europees.

                                  Comment


                                  • #18
                                    en hop, een nieuw "renault vilvoorde"

                                    ik zal maar papierkes beginnen drukken: "dit is mijn laatste volkswagen"

                                    Comment


                                    • #19
                                      Ja verdien er nog maar wat achter.

                                      Comment


                                      • #20
                                        ik heb er geen compassie mee, met hun constant gestaak

                                        - we staken omdat regent buiten
                                        - maar jullie werken binnen?
                                        - solidariteit meneer, nog nooit van gehoord???
                                        - jawel jawel
                                        - awel zie, zorgt dat droog is buiten en we werken voort
                                        - allez dan

                                        sjonge jonge jonge

                                        Comment

                                        Working...
                                        X