Mededeling
Collapse
No announcement yet.
Officieel BMW 1 facelift en 3 deurs
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
'k Heb de '1 facelift, en voornamelijk de '1 3-deurs dan, uiteraard zeer goed onder de loupe genomen in Genève.
Over het algemeen : zeer positief !
Ik moet bekennen dat ik de '1 5-deurs nooit knap heb gevonden. Niet lelijk, maar zeker niet knap. De 3-deurs echter, verandert het zaakje. De flank wordt meteen een pak dynamischer, en de auto staat er nu tenminste bij als een sportief rakkertje, een elegante sportieveling van de kleinere soort. Leuk.
De facelift heeft de '1 zowiezo goed gedaan : de wat kinderlijke neus (met de ronde mistlichten en z'n happy face mondje) heeft plaats gemaakt voor een wat strengere, misschien koelere maar ook volwassener neus, en dat is positief. De BMW '1 oogt zo niet meer als "het stiefmoederlijk behandelde kleintje", maar eerder als een aparte, volwaardige reeks. Binnenin heeft de facelift slechts kleine, maar niet onbelangrijke wijzigingen gebracht. Het dashboard is er qua uitstraling duidelijk op vooruit gegaan, net zoals de deurpanelen. Duidelijk een stap hoger. De afwerking is nog altijd niet van het niveau van een E46 of E39 of E53 ... maar dat zijn de huidige '3 en '5 ook niet.
De prijzen zijn niet mals, zoveel is duidelijk. Je betaalt, objectief gezien, belachelijk veel geld voor zo'n kleine auto ... maar als je nadien in een Seat Leon, Opel Astra GTC of wat dan ook gaat zitten, zie je onmiddellijk waarom het wat meer mag kosten. Zo'n BMW '1 is in z'n klasse (samen met de Audi A3 en de C-klasse Sportcoupé) toch duidelijk de top. En dat kost dus blijkbaar wat... Love it and take it, or hate it and leave it.
Zéér knap is het stof/leder interieur in oranje/zwart. Als je géén M Pack neemt, en je bent wel wat voor kleur : ga 't live bekijken, 't is schitterend !! Ik vind 't zelfs in zekere zin jammer dat ik het op mijn nieuwe niet kan bestellen (ik neem er eentje met M Pack en die stof/leder combo is niet met M Pack combineerbaar). De geslepen alu interieurlijsten zijn trouwens prachtig : er zijn twee verschillende oppervlaktebehandelingen, het grootste gedeelte is ruw geslepen, het onderste randje (of linkse randje bij de bekleding van de centrale console rond de pook) is wat meet glansgepolierd. Zeer zeer knap ! En past prachtig samen met het oranje/zwarte stof/leder interieur.
Een minpunt : dat opbergvak bovenop het dashboard is zeer cheap afgewerkt. Goedkope dunne plastic, en als je 't toeklapt moet je niet veel inspanning leveren om 't te doen dicht"kletsen" zoals het handschoenkastje van een Seat Leon of Skoda Felicia.
'k Heb ook het antraciet ingeverfde hout dat ik heb besteld op de mijne, live kunnen zien. Zeer knap, ik ben nu rotsvast overtuigd van m'n (trouwens éérste) keuze, en verander niet meer van combo.
Comment
-
Ah, dus dat Pearlpoint orange is wel cool dan. Tja, ook ik zal het niet kunnen nemen zeker. Nu, K' ben toch zeker van Lemon maar had Pearlpoint orange wel eens live willen zien.
gTa, ik zou eigenlijk enkele meer duidelijke foto's willen zien van dat antraciet ingeverfde hout. Mag ook in een andere wagen zijn, hoeft niet per se de 1 serie te zijn. Foto's van bmw site zijn niet meteen hi-res.
Heb je eigenlijk aluminium pedalen gekozen? Hoe sta je daar tegenover? Past wel bij de sportversie veronderstel ik maar misschien niet bij Leder Lemon.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Lightstorm Bekijk BerichtenAh, dus dat Pearlpoint orange is wel cool dan. Tja, ook ik zal het niet kunnen nemen zeker. Nu, K' ben toch zeker van Lemon maar had Pearlpoint orange wel eens live willen zien.
gTa, ik zou eigenlijk enkele meer duidelijke foto's willen zien van dat antraciet ingeverfde hout. Mag ook in een andere wagen zijn, hoeft niet per se de 1 serie te zijn. Foto's van bmw site zijn niet meteen hi-res.
Heb je eigenlijk aluminium pedalen gekozen? Hoe sta je daar tegenover? Past wel bij de sportversie veronderstel ik maar misschien niet bij Leder Lemon.
Aluminium pedaaltjes steek ik nadien. Waarschijnlijk niet die van BMW, maar after market exemplaren, in billet aluminum met rubber noppen, en in de pedalen gelaserde ///M-logootjes. Zoals ik nu al heb, dus.Past mooi samen met de M-voetsteun.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door WC-eend Bekijk Berichten@ GTA: Geen foto's van de 1 facelift gemaakt in Geneve?
Sorry.
Maar er zijn toch genoeg foto's van te vinden?
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door gTa Bekijk BerichtenAluminium pedaaltjes steek ik nadien. Waarschijnlijk niet die van BMW, maar after market exemplaren
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Kaiser Chief Bekijk BerichtenNiet OEM
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door gTa Bekijk BerichtenIk rijd nu ook een Sport Edition (wel gene "Limited"), en heb ook niet-OEM pedaaltjes zitten.
Ook m'n banden zijn niet meer OEM.
En ook de diesel in m'n tank niet.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Kaiser Chief Bekijk BerichtenRijdt gij met rode diesel?
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Kaiser Chief Bekijk BerichtenRijdt gij met rode diesel?
Comment
-
Bwoah, de vennootschappen hebben ongeveer 1,5 miljoen kilometers op rode diesel bekostigd, over ca. 12 jaar heen. Als je weet dat je ongeveer 1 frank per kilometer uitspaarde door met rode diesel te gaan rijden... Anderhalf miljoen frank uitsparen is niet niks.
Er is echter al lang geleden mee gestopt, deels door het beu zijn van het in-den-duik spelen, deels omdat de prijsverschillen verminderden, deels omdat de controles scherper werden en de boetes exponentieel duurder.
Waren we 20 jaar terug geweest, ik zou 't zeer zeker wel doen. Hell yeah. Ik doe 40.000 km per jaar dus da's 40.000 BF uitgespaard. Ik vind dat, voor mij, een leuke besparing.
En voor er weer zeikers zijn die komen aandraven met "Hé kerel dat mag niet dan betaal ik een deel jouw profitariaat!", houd je klep want ik betaal jouw fake ziektedagen en je stakingsgeld.
Comment
-
Voor de duidelijkheid: ik rijd ook niet met rode diesel.
En wel om de volgende redenen:
het prijsverschil is het risico niet waard. Een gerust gemoed is nog altijd een veel waardevoller bezit.
Het prijsverschil is ook de extra moeite niet waard. Je moet al een speciale tank laten leggen en dan nog een pompinstallatie voorzien.
Ik rijd elke dag op een baan waar de douane nog al eens staat voor controles
Het prijsverschil is ook het risico niet waard om mogelijk stukken te hebben aan uw motor.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Kaiser Chief Bekijk BerichtenVoor de duidelijkheid: ik rijd ook niet met rode diesel.
En wel om de volgende redenen:
het prijsverschil is het risico niet waard. Een gerust gemoed is nog altijd een veel waardevoller bezit.
Het prijsverschil is ook de extra moeite niet waard. Je moet al een speciale tank laten leggen en dan nog een pompinstallatie voorzien.
Ik rijd elke dag op een baan waar de douane nog al eens staat voor controles
Het prijsverschil is ook het risico niet waard om mogelijk stukken te hebben aan uw motor.
20 jaar geleden was alles anders.- Het prijsverschil bedroeg ongeveer 1 frank per gereden kilometer.
- Er waren bijna géén controles voor personenwagens.
- En als er controles waren, dan waren ze (ah ja, 't waren flikken) zo onnozel als wat : m'n pa komt toegereden met een E34 525tdsA aan een controle, en zet de motor al 10 meter voor stilstand bij die flik stil, "goeiedag meneer, controle, met welke brandstof rijdt u?", en m'n pa antwoordt "Met benzine", waarop een vriendelijk "oké bedankt u mag verder rijden" volgt en m'n pa z'n dieselstoof start en wegrijdt, nog duidelijk de '525tds' op de koffer tonend.
- De toenmalige dieselmotoren zagen er niet van af, van met huisbrandolie gereden te worden (die is vetter dan dieselbrandstof, en is bij de huidige motoren met zeer hoge inspruitdruk en minuscule inspuitmonden schadelijk).
- Politieke correctheid was nog geen modeverschijnsel, ja zelfs de vuile kaviaarsocialisten zaten in die tijd nog openlijk in Knokke te dineren op zondagmiddag met 't gezin. Men was toen gewoon eerlijk, en niet hypocriet.
Ik zeg 't nog 'es : moest ik toen leven, ik deed 't onmiddellijk.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Lightstorm Bekijk Berichten
gTa, ik veronderstel dat dit die houtinleg is die jij hebt? Best aardig, maar vind het witte leder maar niks.
Dat "wit" leder is in werkelijkheid grijs. Het gewone grijs dus, helemaal niet zo wit als hierop.
En het hout toont hier precies iets bruiner dan in werkelijkheid.
Comment
-
Net terug van bij de dealer. De nieuwe 1-Reeks is echt prachtig. Alle kleinigheden die nog dat tikkeltje beter konden, zijn nu afgewerkt.
Qua exterieur vrij minieme wijzigingen. De voorkant vind ik niet zoveel beter/mooier. De achterkant daarentegen is echt verbeterd. De kleine wijzigingen in de vorm van de achterbumper + de nieuwe lichtunits komen veel beter tot hun recht. Ik blijf er echter bij dat de 1-Reeks nog altijd het mooist is met het M-Pack (zonder was en is hij nog altijd te braafjes).
Qua interieur is hij er enorm op voorruit gegaan: de deurpanelen (deels in leder nu), het dashboard, de vorm van de middenconsole... Het gekozen interieurkleur wordt nu ook gebruikt voor de volledige middentunnel, armsteun, de afdekking van de airbags in de zetels... Het gebruikte leder ziet er trouwens kwalitatief nog iets beter uit (dikkere structuur), voelt ook een stuk zachter aan.
De verkoper wist me trouwens ook te zeggen dat de 1-Reeks Coupé al vrij binnenkort (September 2007) bij de dealer zal staan. Dat wil zeggen dat hij wellicht in Frankfurt zal worden voorgesteld. De dealers hebben hem namelijk in avant-première mogen aanschouwen in Spanje tijdens de voorstelling van de nieuwe X5! De cabrio komt nog later (lente 200, dus dat is voor Geneve 2008.
Last edited by GregV; 17/03/2007, 11:22.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door gTa Bekijk BerichtenDe coupé zou ik toch niet hebben gewild. Ik wacht vol goesting m'n Limited Sport Edition af.'k Ga 'm wel 'es deze zomer al gaan bezien, denk ik.
December is nog ver...
Last edited by GregV; 17/03/2007, 11:37.
Comment
Comment