Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Brandstofprijzen (Benzine/Diesel/LPG/...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
new posts

  • Olie terug goedkoper na forse stijging gisteren


    Een vat ruwe olie werd vandaag weer goedkoper, na de forse prijsstijgingen van gisteren. Reden voor de prijsdaling is de stabilisatie van de dollar en de heropening van een oliepijpleiding vanuit de Kaspische Zee richting Europa.

    In New York verloor zakte de prijs van een vat olie voor levering in oktober 2,08 dollar tot 119,10 dollar. Gisteren werd olie vijf dollar duurder en werd de grens van 120 dollar overschreden.

    (belga/mvp)
    22/08/08 17u03

    Bron: HLN.be

    Comment


    • En ze hebben een nieuw olieveldje ontdekt in de Noordzee (nieuw gasveld ook btw), goed voor zo'n 125 miljoen vaten. Geeft ook hoop op de ontdekking van nog nieuwe olievelden, want de ontdekking werd gedaan in een gebied waarvan men dacht dat er zich geen olie (meer) bevond.

      Bron: Radio 1

      Comment


      • deze ochtend passeerde ik aan mijn tankstation en de diesel en de benzineprijs komen verdacht dicht bijéén

        diesel stond bijna 1,3, benzine 98 zat net over de 1,4

        Comment


        • Morgen veranderen de prijzen weer.

          Op woensdag 27 augustus wordt Diesel & Stookolie goedkoper! LPG & Propaan worden duurder!

          * Voor Super 95 betaalt men maximum 1,529 €/l (onveranderd)
          * Voor Super 98+ betaalt men maximum 1,564 €/l (onveranderd)
          * Voor Diesel betaalt men vanaf woensdag maximum 1,311 €/l (een DALING van 0,025 €/l)
          * Voor LPG betaalt men vanaf woensdag maximum 0,612 €/l (een STIJGING van 0,017 €/l)


          * Voor Stookolie (>2000 liter) betaalt men vanaf woensdag maximum 0,8301 €/l (een DALING van 0,0268 €/l)
          * Voor Stookolie (<2000 liter) betaalt men vanaf woensdag maximum 0,8539 €/l (een DALING van 0,0268 €/l)
          * Voor Propaan (>2000 liter) betaalt men vanaf woensdag maximum 0,6033 €/l (een STIJGING van 0,0289 €/l)
          * Voor Propaan (<2000 liter) betaalt men vanaf woensdag maximum 0,6582 €/l (een STIJGING van 0,0288 €/l)
          2012 Renault Megane RS

          Comment


          • Verdorie Toen ik ging tanken net het nieuws van 9u gemist en op het nieuws van 10u zeiden ze dat diesel weer goedkoper werd ... Bummer

            Comment


            • En het is geleden van 30 juli dat benzine nog eens in prijs is gedaald.

              Hoeveel is de prijs van een vat olie de laatste maand gedaald?

              Comment


              • Oorspronkelijk geplaatst door JCVD Bekijk Berichten
                En het is geleden van 30 juli dat benzine nog eens in prijs is gedaald.

                Hoeveel is de prijs van een vat olie de laatste maand gedaald?

                Inderdaad, diesel is nu al zeker 3x gedaald in prijs, benzineprijs blijft vastgeroest... het verschil in prijs dat in mei (?) zo klein was geworden is weer aan het groeien.

                Comment


                • De dieselprijs heeft de laatste maanden de benzineprijs bijna ingehaald dus lijkt het logisch dat die het snelst zakt. Het zal waarschijnlijk ook aan volledig andere factoren liggen.

                  Comment


                  • Oorspronkelijk geplaatst door Diabolic Bekijk Berichten
                    De dieselprijs heeft de laatste maanden de benzineprijs bijna ingehaald dus lijkt het logisch dat die het snelst zakt. Het zal waarschijnlijk ook aan volledig andere factoren liggen.
                    Het is helemaal niet logisch dat het verschil tussen diesel en benzine weer groter wordt. Diesel kost meer om te maken en vervuilt meer, in andere landen zie je dat diesel bijna evenduur of dikwijls duurder is dan benzine, enkel in .be niet.

                    Comment


                    • Ze hebben hier gewoon schrik van de machtige transportlobby die er telkens mee dreigt het land lam te leggen als ze hun zin niet krijgen.
                      Daarom romen ze de taksen op diesel wat af ten nadele van de benzineslurpers die het volle pond mogen betalen.
                      Binnen de EU is België een goedkoop land voor diesel maar een duur land voor benzine.
                      In veel landen is diesel duurder dan benzine en zo hoort het in feite als je de marktlogica laat spelen.
                      Maar België en logica gaan nu eenmaal heel slecht samen.

                      Comment


                      • Oorspronkelijk geplaatst door JCVD Bekijk Berichten
                        En het is geleden van 30 juli dat benzine nog eens in prijs is gedaald.

                        Hoeveel is de prijs van een vat olie de laatste maand gedaald?

                        Oorspronkelijk geplaatst door Tuur Bo Bekijk Berichten
                        Inderdaad, diesel is nu al zeker 3x gedaald in prijs, benzineprijs blijft vastgeroest... het verschil in prijs dat in mei (?) zo klein was geworden is weer aan het groeien.
                        Oorspronkelijk geplaatst door ddk Bekijk Berichten
                        Het is helemaal niet logisch dat het verschil tussen diesel en benzine weer groter wordt. Diesel kost meer om te maken en vervuilt meer, in andere landen zie je dat diesel bijna evenduur of dikwijls duurder is dan benzine, enkel in .be niet.
                        Prijs van diesel zakt en stijgt als een hoop pudding op een trampoline.

                        Ik vraag me af of we dit jaar een verandering krijgen

                        Comment


                        • Vrij late mededeling:

                          Op vrijdag 29 augustus wordt Super 95 & Super 98+ duurder!

                          * Voor Super 95 betaalt men vanaf vrijdag maximum 1,547 €/l (een STIJGING van 0,018 €/l)
                          * Voor Super 98+ betaalt men vanaf vrijdag maximum 1,574 €/l (een STIJGING van 0,010 €/l)
                          * Voor Diesel betaalt men maximum 1,311 €/l (onveranderd)
                          * Voor LPG betaalt men maximum 0,612 €/l (onveranderd)
                          Bron: www.brandstofprijzen.be
                          Peugeot Partner Tepee 1.6 BlueHDi ETG

                          Comment


                          • Benieuwd wat Gustav in de Golf van Mexico gaat aanrichten...en vooral hoe lang de boel daar eventueel platgelegd wordt.

                            Mij hoor je niet klagen, ik heb om beroepsmatige redenen liever stijgende grondstofprijzen als dalende.

                            Comment


                            • Technisch gesproken zijn we momenteel het "support" niveau van ca. 109 USD aan het testen.
                              Als dat begeeft ligt de volgende belangrijke technische support rond de 98 USD.
                              Wait & see...

                              Nogmaals, dit is slechts een TA van de grafiek en daarom geen werkelijkheid. Maar vorige weerstandslijn van 120 dollar is er toch aan, zoals hier een tijdje geleden gemeld.

                              Comment


                              • Alle WTF olieprijs is in 2 maand gezakt van 140 naar 104 dollar per vat ( gehoord op radio vandaag). Dus (beetje simplistisch) gesteld: als naft toen 1.4 Euro kostte per liter zou dat nu ongeveer nog 1.05 mogen zijn. Akkoord 'k weet wel dat die vlieger niet volledig opgaat, maar de prijs is in die periode geen 10 cent gezakt...F**k-ups in die k*tregering!

                                Comment


                                • Oorspronkelijk geplaatst door Rub1nho Bekijk Berichten
                                  Alle WTF olieprijs is in 2 maand gezakt van 140 naar 104 dollar per vat ( gehoord op radio vandaag). Dus (beetje simplistisch) gesteld: als naft toen 1.4 Euro kostte per liter zou dat nu ongeveer nog 1.05 mogen zijn. Akkoord 'k weet wel dat die vlieger niet volledig opgaat, maar de prijs is in die periode geen 10 cent gezakt...F**k-ups in die k*tregering!


                                  Ga eerst is bepaalde dingen na, vooraleer je je mening vormt... Zoals waarom daalt de olieprijs nu en stijgt de dollarkoers?

                                  Ik moet je wel wat krediet geven omdat de media (zowel radio, tv als geschreven pers) gewoon geen duidelijke feiten met hun achtergrond meer kunnen brengen.

                                  Comment


                                  • Het is al lang stil hier. Hoe is de huidige tendens op de oliemarkt? Kunnen we terug een algemene daling van de brandstofprijzen verwachten?

                                    Comment




                                    • Olieprijs op laagste peil in maanden

                                      De daling van de olieprijs gaat vandaag onverminderd voort. Daarbij kostte een vat Brent in Londen even minder dan 105 dollar. In de Golf van Mexico maken olieproducenten en raffinaderijen zich op om de productie te herstarten na de doortocht van orkaan Gustav.
                                      (tijd) - Rond 16.30 uur noteert de Brent-future in Londen 2,3 procent lager op 106,85 dollar. Maandag verzwakte de olieprijs al met 4,1 procent, nadat bleek dat de orkaan Gustav aanzienlijk aan kracht had verloren. Om 9.46 uur bereikte de olieprijs in Londen een dieptepunt van 104,96 dollar.

                                      Royal Dutch Shell, Total en ConocoPhilips controleerden dinsdag hun boorplatformen in de Golf van Mexico. De olieprijzen bewegen momenteel stevig lager omdat de orkaan Gustav minder schade heeft aangericht dan werd verwacht. 'Dit is de eerste test sinds orkaan Katrina in 2005 dat de infrastructuur echt op de proef gesteld wordt. De eerste tekenen geven aan dat de schade beperkt is en dat er zich geen vertragingen zullen voordoen bij het opstarten van de productie', aldus handelaren.

                                      Ondertussen heeft de Amerikaanse kustwacht laten weten dat een controle per vliegtuig van de getroffen regio geen grote schadegevallen aan olie- en aardgasplatformen heeft aangetoond.

                                      Gustav werd gedeklasseerd tot een orkaan van categorie 2 voor de storm de kust bereikte. Tijdens de tocht over land nam de storm verder in kracht af.



                                      Maarten Gommeren

                                      Koen Lambrecht

                                      16:52 - 02/09/2008 Copyright © De Tijd

                                      Comment


                                      • Zelfs als je de dollarkoers meeneemt in je berekening scheelt 't nog 16 Euro per vat (88 toen, 72 nu). En waarom ie daalt of stijgt kan me allemaal geen moer schelen, 'k wil alleen weten waar die onnozelaars die een regering moeten voorstellen mee bezig zijn...Ze steken iedere prijsverlkaging in hun zak en dan nog hebben ze een begrotingstekort van ettelijke miljarden dat er zit aan te komen...waarom heffen ze niet nog wat meer accijnzen op olieproducten...

                                        Comment


                                        • Op donderdag 4 september wordt LPG duurder!

                                          * Voor Super 95 betaalt men maximum 1,547 €/l (onveranderd)
                                          * Voor Super 98+ betaalt men maximum 1,574 €/l (onveranderd)
                                          * Voor Diesel betaalt men maximum 1,311 €/l (onveranderd)
                                          * Voor LPG betaalt men vanaf donderdag maximum 0,629 €/l (een STIJGING van 0,0170 €/l)
                                          Bron: www.brandstofprijzen.be
                                          Peugeot Partner Tepee 1.6 BlueHDi ETG

                                          Comment

                                          Working...
                                          X