Oorspronkelijk geplaatst door ikzit 2050
Mededeling
Collapse
No announcement yet.
Brandstofprijzen (Benzine/Diesel/LPG/...)
Collapse
This topic is closed.
X
X
-
Vraag naar olie neemt volgend jaar toe
De vraag naar olie stijgt in 2008 sterker dan verwacht. Dat blijkt uit een rapport van het Internationaal Energie Agentschap (IEA) dat vandaag gepubliceerd werd.
87,8 miljoen vaten per dag
De IEA heeft de stijging voor 2008 met 115.000 vaten per dag naar boven bijgesteld. Dat betekent dat de totale vraag voor volgend jaar neerkomt op 87,8 miljoen vaten per dag, een stijging van 2,5% ten opzichte van het huidige jaar. De organisatie wijt de stijging aan een toenemende vraag uit het Midden-Oosten.
Voor 2007 werd de vraag juist naar beneden bijgesteld, met 60.000 vaten per dag. De totale vraag komt voor 2007 na herziening uit op 85.700 miljoen vaten per dag. (novum/eb/demorgen.be)
Comment
-
Olieproductie Irak hoogst in 3,5 jaar
De Iraakse olieproductie is de afgelopen 3,5 jaar niet meer zo hoog geweest. Dat heeft het Internationaal Energie Agentschap vrijdag gezegd. De verbeterde veiligheid in Irak is de oorzaak dat de olieproductie is gestegen van 1,9 miljoen vaten per dag begin dit jaar tot 2,32 miljoen vaten per dag in november. De productie heeft daarmee zijn hoogste niveau bereikt sinds de lente van 2004, toen de Iraakse opstand op gang kwam. (novum/mvl/demorgen)
Comment
-
(Belga) Diesel wordt dinsdag duurder. Diesel 10ppm kost voortaan 1,186 euro per liter (+0,037 eur/l) en diesel 50ppm 1,202 eur/l (+0,036 eur/l).
Deze prijsstijgingen zijn het gevolg van de stijging van de noteringen van de olieproducten op de internationale markten. (SVR)BMW E46 318d '05
VW Touran Highline 1.6 TDI Bluemotion '13
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Caesar2 Bekijk Berichten(Belga) Diesel wordt dinsdag duurder. Diesel 10ppm kost voortaan 1,186 euro per liter (+0,037 eur/l) en diesel 50ppm 1,202 eur/l (+0,036 eur/l).
Deze prijsstijgingen zijn het gevolg van de stijging van de noteringen van de olieproducten op de internationale markten. (SVR)
Comment
-
Iets dat onze Europese brandstofprijzen geen deugd zal doen:
Euro op laagste niveau tegenover dollar sinds oktober
De euro stond vanochtend op het laagste niveau tegenover de dollar sinds eind oktober. De Amerikaanse munt werd de jongste tijd meer waard wegens de renteverwachtingen in de VS. Eén euro noteerde aan 1,4366 dollar. Dat is het laagste niveau sinds 26 oktober. Op 23 november bereikte de eurokoers nog een absoluut record, toen de eenheidsmunt 1,4967 dollar waard was. Sindsdien verloor de euro ongeveer 4 procent in waarde.
De koersdaling is goed nieuws voor de Europese bedrijven die hun producten uitvoeren naar dollarlanden. Voor de consument die vakantieplannen heeft in de VS, of voor de prijzen aan de pomp, is de koersdaling minder goed nieuws. De dollar werd de jongste weken meer waard onder impuls van de positieve macro-economische berichten die vanuit de VS kwamen aanwaaien. Het feit dat de Amerikaanse economie lijkt stand te houden, maakt een bruuske renteverlaging door de Federal Reserve minder waarschijnlijk. Sinds september zakte de Amerikaanse rente al van 5,25 tot 4,25 pct en dit zette de dollar onder druk.(demorgen)
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk BerichtenIets dat onze Europese brandstofprijzen geen deugd zal doen:
Juist wel deugd zal doen, allé ze zakken, das toch deugdzaam! De Dollarkoers kan nog alle kanten op bij een nieuw schandaal of internationaal feit. Te vroeg om al te gaan juichen dus.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Debomma Bekijk BerichtenJuist wel deugd zal doen, allé ze zakken, das toch deugdzaam! De Dollarkoers kan nog alle kanten op bij een nieuw schandaal of internationaal feit. Te vroeg om al te gaan juichen dus.
Dit weekend nog met een pomphouder gesproken. De huidige "hoge" prijzen merkt hij enkel op zondag, waar er een 6% minder omzet gedraaid wordt dan voordien.
Maar dat zou ook te maken kunnen hebben met de koudere temperaturen zei hij
Comment
-
Zakken?! Net niet!
Door de hoge eurokoers (of de lager dollarkoers, zoals je wil) was er een buffer tussen de Amerikaanse prijzen en de Europese prijzen. 1 dollar was immers veel minder waar dan 1 euro. Wanneer de dollar nu weer zou gaan stijgen, wat blijkbaar het geval is momenteel, zullen de prijzen aan de pomp in europa de hoogte ingaan.
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Carlito Bekijk BerichtenDe huidige "hoge" prijzen merkt hij enkel op zondag, waar er een 6% minder omzet gedraaid wordt dan voordien.
Maar dat zou ook te maken kunnen hebben met de koudere temperaturen zei hij
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk BerichtenNet wat ik dacht. De man in de straat rijdt geen km minder!
Wat zagen ze dan van het verlies aan koopkracht ?
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door reVel Bekijk BerichtenEn ze blijven masaal kerstcadeau's kopen en op skivakanties gaan.
Wat zagen ze dan van het verlies aan koopkracht ?
En wat de skivakanties betreft, er word naar het schijnt veel meer geleend voor vakanties dan vroeger, dus op termijn zullen die mensen ook wel in de problemen komen!Opel Vectra 1.6, Bouwjaar 1992, gekocht: 2000, (januari 2003: Total Loss)
Citroën Saxo 1.1 Bic 5-deurs, Bouwjaar: september 1998, gekocht: februari 2003 (Verkocht: augustus 2010)
Citroën C4 1.6 HDI 110 pk berline, Bouwjaar: maart 2007, gekocht: juli 2010 (Ingeruild: februari 2017)
Renault Megane Grandtour GT TCe 205 EDC 2017
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk BerichtenZakken?! Net niet!
Door de hoge eurokoers (of de lager dollarkoers, zoals je wil) was er een buffer tussen de Amerikaanse prijzen en de Europese prijzen. 1 dollar was immers veel minder waar dan 1 euro. Wanneer de dollar nu weer zou gaan stijgen, wat blijkbaar het geval is momenteel, zullen de prijzen aan de pomp in europa de hoogte ingaan.
Vandaag nog effe de bak volgegooid. 1.039 bij Esso Express in Asse
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door PeeKa Bekijk BerichtenGisteren in de "zevende dag" een debat gevolgd over verkeer & mobiliteit, waarin één van de gasten (onafhankelijk specialist) wist te vertellen dat onze accijnzen op brandstof bij de laagste van europa hoorden en dat we wettelijk gezien niet lager mogen gaanOpel Vectra 1.6, Bouwjaar 1992, gekocht: 2000, (januari 2003: Total Loss)
Citroën Saxo 1.1 Bic 5-deurs, Bouwjaar: september 1998, gekocht: februari 2003 (Verkocht: augustus 2010)
Citroën C4 1.6 HDI 110 pk berline, Bouwjaar: maart 2007, gekocht: juli 2010 (Ingeruild: februari 2017)
Renault Megane Grandtour GT TCe 205 EDC 2017
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door PeeKa Bekijk BerichtenGisteren in de "zevende dag" een debat gevolgd over verkeer & mobiliteit, waarin één van de gasten (onafhankelijk specialist) wist te vertellen dat onze accijnzen op brandstof bij de laagste van europa hoorden en dat we wettelijk gezien niet lager mogen gaan
maar tis hun melkkoe van het sociaal europa
Comment
-
Oorspronkelijk geplaatst door Stefanus Bekijk BerichtenZakken?! Net niet!
Door de hoge eurokoers (of de lager dollarkoers, zoals je wil) was er een buffer tussen de Amerikaanse prijzen en de Europese prijzen. 1 dollar was immers veel minder waar dan 1 euro. Wanneer de dollar nu weer zou gaan stijgen, wat blijkbaar het geval is momenteel, zullen de prijzen aan de pomp in europa de hoogte ingaan.
Eurodollar kan verder omlaag
Vrijdag werd bekend dat de inflatie in de Verenigde Staten hoger is dan verwacht. Dat remt de verwachting dat de FED de rente verder zal verlagen. Valutahandelaren reageerden daar vrijdag en vandaag op door de Amerikaanse dollar te kopen. In de eurodollar daggrafiek (grafiek 1) is daardoor een kortetermijn toppatroon afgerond. De opgaande trend van augustus tot en met november is omgeslagen in een neergaande trend. De eerste aanwijzing daarvoor kwam begin december in de vorm van een koersval onder de steunlijn. Vervolgens werd een lagere koerstop neergezet. Hierdoor ontstond een potentieel kop-en-schouderspatroon dat in grafiek 1 is aangeduid met S-K-S. De neklijn daarvan ligt op $ 1,4525. Vrijdag is de wisselkoers onder dit niveau gezakt en daarmee is de stijgende trend definitief omgeslagen in een neerwaartse trend. De verwachting voor de komende weken is dan ook dat de euro verder terrein kan verliezen maar dat deze daling uiteindelijk in omvang beperkt blijft.
Een richtpunt voor een dergelijke daling vormt de stijgende langetermijn steunlijn. Op dit moment komt deze uit rond $ 1,39. Waarschijnlijk dat daar opnieuw koopinteresse in de euro zal ontstaan. De weekgrafiek in grafiek 2 laat zien dat ondanks het kortetermijn risico op een verdere daling de langetermijn trend nog steeds opwaarts is gericht. De neergang vanaf het $ 1,50 niveau is vooralsnog niets anders dan een correctie binnen de stijgende langetermijn trend.
bron en grafieken http://www.quoteweb.com/c.aspx?c=C&id=5469
Comment
Comment