Oorspronkelijk geplaatst door Jakkel
Bekijk Berichten
Er is meer dan alleen compacte bouw. Anders zouden alle profs met een sloping raceframe rijden.
En dikkere buizen bij een MTB? Blijkbaar toch nog niet goed opgelet dan. De staande achtervork, OK, maar het hoofdframe? Dat zou ik toch niet zomaar geloven. Zo komt de Power Pyramid van Cannondale MTB-frames rechtstreeks van raceframes.
Stijfheid hangt niet alleen af van de bouw, maar ook van het materiaal, de diameter van de buis en de wanddikte.
Ik ga niet zeggen dat er helemaal geen verschil is (tenslotte heeft een MTB vering, dus dan mag de rest ietsje stijver), maar zoveel scheelt dat volgens mij niet. Stijfheid is immers erg belangrijk voor wielrenners, zeker voor spurters.
Edit:
Ik moet toegeven dat ik mij deze keer baseer op mijn eigen ervaring en mijn gezond verstand. Kom gerust aandraven met bronnen die stijfheidswaarden van verschillende frames vermelden.

Comment