Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Audi A3 Cabriolet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
new posts

  • #21
    Oorspronkelijk geplaatst door Bart_6 Bekijk Berichten
    Dat iets langere kofferdeksel ten opzichte van het vorige model doen hem véél deugd
    ²²²

    Was echt een badkuip die vorige! Dit beloofd trouwens voor de Golf Cabrio

    Comment


    • #22
      Zeer knap. De vorige was ook niet mis maar veel te vrouwelijk, deze is beter.
      2006 Audi A4 Avant S-Line 2.0 TDI (2006-2016)
      2016 Skoda Octavia RS 230 combi (2016-2023)
      2023 Skoda Enyaq SUV Coupé

      Comment


      • #23
        Het lijkt inderdaad op een A5 die veel te heet werd gewassen.
        “If someone isn't what others want them to be, the others become angry. Everyone seems to have a clear idea of how other people should lead their lives, but none about his or her own.”

        Comment


        • #24




          Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

          2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

          Comment


          • #25




            Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

            2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

            Comment


            • #26

              http://www.autoweek.nl/video/3711/rij-impressie-audi-a3-cabriolet
              Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

              2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

              Comment


              • #27
                Rij-impressie: Audi A3 Cabriolet

                Die eerste generatie A3 Cabriolet … dat is toch een beetje een lelijk eendje, vinden velen. Reden? Het rare kontje, dat eruitziet als het weinig flatteuze achterwerk van de eerste Fiat Punto met stoffen kap. Inderdaad, geen schoonheid. Hoe anders is dat met de nieuwe open A3. Die heeft een fatsoenlijk achterdek en vormt zowaar een serieuze concurrent voor de A5 cabrio.


                Geen stalen vouwdak voor de A3. Audi deed uitgebreid onderzoek onder zijn clientèle en daaruit bleek dat het merendeel liever een stoffen kap heeft. Niet alleen omdat dat fraai oogt, maar ook vanwege het feit dat de auto in dichte toestand direct als cabriolet herkenbaar is. Of dit nu uit snobisme is of stoelt op de wens zich te kunnen onderscheiden, vertelt het verhaal niet. In elk geval kunnen wij al die mensen geen ongelijk geven. Een stoffen kap oogt chic, een beetje klassiek ook. Audi levert het dak in de kleuren zwart, grijs en bruin. En met de techniek van vandaag biedt die zachte kap net zo veel comfort als een stalen dak. Bovendien kent Audi de optie Akustikverdeck, wat zoveel betekent als een extra goed geïsoleerde kap. Nu we toch bij dit onderwerp zijn aanbeland: het dak laat zich openen (of sluiten) in 18 seconden en dat kan tot een rijsnelheid van 50 km/h. Maar bij sterke tegenwind zouden wij dat toch afraden met zo’n tempo. Terwijl wij er toch van overtuigd zijn dat er op de afdeling voertuigontwikkeling in Ingolstadt uitvoerig is getest en er dus een ruime veiligheidsmarge zal zijn ingebouwd. Voor de koukleumen is er een windschot beschikbaar (standaard vanaf de Ambiente) en nekverwarming staat op de optielijst.
                We stappen achter het stuur van een A3 1.8 TFSI met een handgeschakelde zesbak. De motor is goed voor 180 pk en, nog belangrijker, 250 Newtonmeter aan koppel vanaf 1.250 toeren. Dit is één van de fijnste benzinemotoren die Audi op dit moment op het menu heeft staan, met twee injectievormen. Bij het starten en tijdens vollast wordt de brandstof rechtstreeks in de cilinder gespoten, onder deellast (als er minder vermogen wordt gevraagd) in het inlaatspruitstuk. Het resultaat is een motor die onder alle omstandigheden volop koppel levert. Zijn 250 Nm (niet meer dus dan dat van de 1.4 TFSI met 140 pk) is tussen 1.250 en 5.000 tpm ter beschikking. Meer dan voldoende power voor een cabrio! Deze A3 kan uitstekend uit de voeten met deze motor, en de licht schakelende zesbak hoeft niet zo vaak bediend te worden om goed te kunnen meekomen. Wat ook vrij licht gaat, is de besturing. De A3 is geen auto die zijn bestuurder enthousiasmeert of aanzet tot vrolijk bochtenwerk. Dat wil niet zeggen dat hij er niet toe in staat is. Hij communiceert zijn talenten echter niet al te nadrukkelijk en wil zijn baasje vooral een veilig gevoel geven. In de modus Dynamic is er iets meer tegendruk in de besturing; dat voelt beter.

                Stijf en solide
                Afgezien van de iets te synthetisch aanvoelende besturing is de A3 absoluut een fijne auto om mee onderweg te zijn, mede dankzij die gecultiveerde aandrijflijn en het evenwichtige weggedrag. Hij laat zich niet snel tot onderstuur forceren en hij heeft opmerkelijk veel grip. De buitengewoon goede zitpositie en het zicht op een weliswaar vrij sober, maar wel hoogwaardig ogend dashboard – waarvoor de Nederlandse designer Mattijs van Tuijl ten dele verantwoordelijk is – dragen in hoge mate bij aan het rijplezier. En natuurlijk de open kap! We rijden in een zeer zonnig en voor de tijd van het jaar vrij warm zuiden van Frankrijk, en dan is een open auto natuurlijk een waar genot. Het laat zich eenvoudig raden dat Audi voldoende werk heeft gemaakt van de carrosseriestijfheid. Zeker, het binnenspiegeltje bibbert een beetje als je over slecht wegdek rijdt, maar daar is dan ook alles mee gezegd. De auto voelt stijf en solide aan. Hij is 18 centimeter langer dan zijn voorganger en daarbij 60 kilo lichter. Dat laatste geldt voor de 1.4 TFSI, waarvan de motor 21 kilo lichter is dan die van de ‘oude’ 1.4.

                Geen vierzitter
                Audi spreekt in de documentatie over een vierzits- cabrio. Met de wetenschap dat zelfs in de grotere cabriolets vrijwel geen beenruimte is voor achterpassagiers, werpen we eens een blik op de tweede zitrij. Daar zou één persoon overdwars kunnen zitten. Voor een normale zit is de ruimte echt niet toereikend. De rugleuningen zijn neerklapbaar, zodat je het achtercompartiment voor bagage kunt gebruiken. De kofferbak is met zijn inhoud van 320 liter (met kap neer 275) niet overbemeten. Bij de marktintroductie in maart volgend jaar is de A3 Cabriolet leverbaar als 1.8 TFSI met een 7-traps S-Tronic-transmissie, de handgeschakelde uitvoering volgt snel. De 1.4 TFSI met cilinderuitschakeling (onder sommige condities doen twee cilinders niet mee) is slechts 1.000 euro duurder dan de 1.4 met 125 pk, dankzij de lagere uitstoot aan CO2 en de daardoor lager uitvallende bpm.
                Alles opgeteld kunnen we tot de conclusie komen dat Audi een stijlvolle cabriolet heeft neergezet met een hoog afwerkingsniveau. Bovendien een auto die serieuze concurrentie biedt aan de A5 Cabriolet. Vanaf maart staat hij in de showroom.





                Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                Comment


                • #28




                  Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                  2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                  Comment


                  • #29
                    Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                    2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                    Comment


                    • #30
                      In september vorig jaar konden we al kennismaken met de A3 Cabriolet, maar op de S3-versie daarvan moesten we nog even wachten, tot vandaag!

                      Evenals z'n gesloten broer heeft de S3 Cabriolet een 2.0 TFSI viercilinder onder de kap liggen die 300 pk en 380 Nm aan trekkracht naar alle vier de wielen stuurt. Gecombineerd met Audi's S-tronic transmissie slurpt-ie 7,1 l/100 km weg, bepaald niet verkeerd voor een 1.620 kilo wegende cabrio die in 5,4 seconden naar de 100 km/h katapulteert. Z'n topsnelheid is, geheel volgens Duitse traditie, elektronisch begrensd op 250 km/h.
                      We zien een dakloze A3 die net als de dichte S3 aan de achterzijde over vier uitlaatpijpen beschikt. Verder komen we her en der de verplichte S3-emblemen tegen en om de sportiefste A3 Cabriolet van z'n bravere broertjes te onderscheiden, monteert Audi horizontale in plaats van verticale balken in de grille. Het speciale S-onderstel zorgt er bovendien dat de S3 25 millimeter dichter boven het asfalt ligt dan de reguliere A3's.
                      Vanbinnen monteert Audi inzetstukken van geborsteld aluminium en uiteraard is het interieur ook bezaaid met de S3-emblemen. Sportstoelen, omhuld door zowel leer als stof, moeten de inzittenden tijdens het stevige gooi-en-smijt-werk op hun plek houden. Optioneel zijn speciale S-sportstoelen leverbaar waarbij de hoofdsteunen zijn geïntegreerd.
                      Op de beursvloer van Geneve kunnen we de S3 Cabriolet voor het eerst in het echt bewonderen. Onze oosterburen krijgen deze zomer hun eerste exemplaren afgeleverd.





                      Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                      2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                      Comment


                      • #31




                        Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                        2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                        Comment


                        • #32


                          Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                          2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                          Comment


                          • #33




                            Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                            2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                            Comment


                            • #34




                              Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                              2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                              Comment


                              • #35
                                Gereden: Audi S3 Cabriolet

                                Voor het eerst in de geschiedenis plakt Audi nu ook een S-logo op de open versie van de A3. En zo ontstaat de S3 Cabriolet, een vierpersoons cabrio mét 300 pk en vierwielaandrijving. Is deze wonderlijke combinatie iets om blij van te worden? Hier zijn onze eerste indrukken
                                .

                                Op het eerste gezicht is het de grootste onzin om 300 paardenkrachten en vierwielaandrijving te proppen in een auto die voornamelijk voor ontspannen cruisen gebruikt zal worden. En toch is dat precies wat Audi doet met de nieuwe S3 Cabriolet. Net als de dichte versies krijgt de dakloze variant de bekende 2.0-liter TFSI turbobenzinemotor van Audi onder zijn aluminium motorkap. Met 300 pk en 380 Newtonmeter voldoende om de S3 in 5,4 seconden op de honderd te krijgen en een top van 250 km/h binnen handbereik te brengen. Op die snelheden zit de cabrio, met dank aan de standaard zestraps S-Tronic automaat, dan ook voordat je er erg in hebt. Zeg maar dag tegen je haarlijn...

                                quattro
                                Om al die krachten in goede banen te leiden, monteert Audi dus het eveneens bekende quattro-vierwielaandrijvingssysteem onder de S3. In principe krijgen de voorwielen van de auto de aandrijfkrachten, maar als het nodig is schakelt de Haldex-koppeling (die beduidend sneller en vloeiender in actie komt dan vroegere generaties) de achterwielen bij. Daar profiteert de S3 vooral van bij het uitaccelereren van een bocht, want waar de auto zónder quattro zeker zou gaan schaatsen over zijn voorwielen, trekt de S3 zich behoorlijk netjes de bocht uit. Zonder enig drama, maar dat zijn we gewend van de sportievere Audi's. Het geeft de auto een soort zorgeloosheid: zelfs als je niet bovengemiddeld goed kunt sturen, rijg je snelle bochten met gemak aan elkaar.

                                Zwaar lijf
                                Als het aan de S3 zou liggen, zijn die bochten overigens liever niet te krap. Hoewel de auto verrassend goed instuurt en niet snel onderstuurt, merk je dat er heel veel gewicht de hoek om moet. Leeg weegt de S3 cabrio, ondanks allerhande gewichtsbesparende maatregelen, een lieve 1.620 kilo. Moet je bijvoorbeeld een beetje extra sturen omdat de bocht knijpt, dan merk je dat het gewicht wat gaat werken en de voorbanden hard hun best moeten doen om de juiste lijn vast te houden. Bovengemiddeld lichtvoetig is deze opvallend stijve opper-A3 dus niet... Lekker op de boulevards houden dus!

                                Bron: Autoweek
                                Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                                2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                                Comment


                                • #36
                                  Superleuke wagen 1.8tfsi quattro s tronic, wat moet je nog meer ??

                                  Comment


                                  • #37
                                    Toch echt wel één van de mooiere Audi's tegenwoordig. Knap velgje ook!





                                    Comment


                                    • #38
                                      Die velgen doen mij wat aan bbs e50 velgen denk. Heel knappe cabrio zo!
                                      2008 VW polo 1.4tdi Trendline: Sold

                                      1990 VW Golf MK2 CL 1.3: Sold

                                      2010 Vw polo 1.6CRTDI: Sold

                                      2011 VW Scirocco 2.0TDI met exclusieve sjoemelsoftware!

                                      Comment


                                      • #39
                                        Oorspronkelijk geplaatst door IbifaHo Bekijk Berichten
                                        Heel knappe cabrio zo!
                                        ²²²²²²²²²
                                        2006 Audi A4 Avant S-Line 2.0 TDI (2006-2016)
                                        2016 Skoda Octavia RS 230 combi (2016-2023)
                                        2023 Skoda Enyaq SUV Coupé

                                        Comment


                                        • #40
                                          Rij-impressie: Audi S3 Cabriolet

                                          Voor het eerst in de historie voorziet Audi de open variant van de A3 van het S-logo. Voor ons staat de S3 Cabriolet, met 300 pk én vierwielaandrijving. Maar zit er eigenlijk wel iemand op deze auto te wachten?


                                          Ze dóén het toch maar mooi, de jongens uit Ingolstadt! Een compacte cabrio maken met vierwiel-aandrijving, een sportiever onderstel en een lieve 300 pk. Maar waaróm hebben ze het in vredesnaam gedaan? Wie heeft er nou behoefte aan een open auto met de kwaliteiten van een S3? Is de S3 Cabriolet een gevalletje Duitse bewijsdrang of zijn er wel degelijk rationele argumenten voor deze auto te bedenken?
                                          Direct na het wegrijden zijn we al zeer onder de indruk van de snelheid die Audi in een 1.620 kilogram wegende cabrio heeft weten te krijgen. Dankzij de 2,0-liter viercilinder TFSI-turbo-motor, die met de vrijwel geijkte S-tronic-automaat met dubbele koppeling is gecombineerd, bereikt de S3 in 5,4 seconden een snelheid van 100 km/h en ligt een topsnelheid van 250 km/h binnen handbereik.
                                          Zeg dus maar dag tegen je zorgvuldig gemodelleerde kapsel! De manier waarop de open S3 zijn prestaties aan de dag legt, is verbluffend soepel. Dat geldt trouwens ook voor het rijgedrag, want zelfs in de stand Dynamic zijn de elektronisch geregelde dempers erg vriendelijk voor lijf en leden. Hierbij valt bovendien op hoe mooi Audi de stijfheid van de carrosserie onder controle heeft.

                                          Tikkeltje zwaarlijvig

                                          Over de aandrijflijn van deze auto hebben we geen klachten. Die staat garant voor een imposant snelheids-potentieel. We zijn ervan overtuigd dat de prestatiecijfers waarvan Audi rept niet ver bezijden de waarheid zullen zijn. Minder te spreken zijn we echter over de sportieve claims die Audi neerlegt voor deze S3.
                                          Door zijn tamelijk hoge gewicht valt het niet mee om de auto als écht dynamisch te kwalificeren. Hoewel de S3 plezierig scherp instuurt, goed luistert naar de bewegingen van het stuurwiel en niet snel over de voorwielen wegglijdt, merk je dat er heel veel kilo’s de hoek om moeten. Zeker als de S3 in een snel genomen bocht te maken krijgt met slecht wegdek of een knijpende curve, drukt zijn gewicht door en beweegt hij bovengemiddeld over zijn lengteas.
                                          Het is daarom raadzaam om mooie wegen met glooiende bochten op te zoeken met deze cabriolet. Of met hem op volle snelheid naar de boulevard te knallen, want de flaneer-strip blijft toch de natuurlijke habitat van deze opmerkelijke A3. Compleet overbodig is hij al met al heus niet. Hooguit een tikkeltje over the top.





                                          Een "echte" autoliefhebber is voor mij iemand die alle soorten wagens kan waarderen.

                                          2025 - BMW 1.20 (170 pk) - M Sport Pack Pro in Skyscraper Grau

                                          Comment

                                          Working...
                                          X