Mededeling

Collapse
No announcement yet.

Mix Run On Flat en gewone banden op één auto?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
new posts

  • Mix Run On Flat en gewone banden op één auto?

    Hallo,

    Heb een 'BMW 525D Touring' die origineel uitgerust was met Goodyear EAGLE NCT5 RSC (=Run On Flat) 245x40x18. Aangezien de achterste 2 banden afgesleten waren, zijn deze vervangen door niet-run-on-flat banden (Goodyear EAGLE F1 Asymmetric2 245x40x18 ).

    De mix van deze twee type banden (RSC met niet-RSC) heeft mij totaal verrast. De wagen had boven de 100-120KM/uur zwaar last van spoorgevoeligheid, zonder dat er veel oneffenheden in de weg waren. Het was net of er altijd veel zijwind was.

    Ik heb dan de nieuwe (niet RSC) banden laten verhuizen naar vanvoor, en de oude RSC banden naar achter laten plaatsen. Dit is veel beter, maar het lijkt mij dat de wagen nog altijd niet optimaal stuurt. Er lijkt een vertraging te zitten op het insturen, en dan ietje later over-reageert. Ik kan nog niet inschatten hoe gevaarlijk dit is.

    Ik heb twee vragen voor de specialisten onder jullie :
    1. Mogen Run On Flat en niet Run On Flat banden gemixed worden? Of is dit not-done?
    2. Al ik dan toch 2 extra nieuwe banden moet kopen, wat doe ik dan best? Alles run-on-flat of niet? Rijdt BMW beter met RSC banden? Ik hou van weinig demping, liever hard afgeveerd, en goede feeling met de weg.

    Bij voorbaat dank!
    /Guy
    Last edited by ; 18/06/2011, 07:48.

  • #2
    Banden moeten per as gelijk zijn dacht ik. Maar als je niet RSC banden hebt, moet je een andere oplossing hebben voor een lekke band (reservewiel, zo'n spuitbus of i.d.)

    Verder, als je twijfelt over de balans van je auto, speel eens wat met je bandendruk. Ik vind dat je daarvan een totaal ander rijgevoel/handling/grip kan hebben.

    Comment


    • #3
      aan de hand van u banden kun je trouwens ook regelen of je auto meer over of onderstuur moet hebben ( wat jij dus nu merkt)
      aver het algemeen hebben run on flats iets minder grip ( omat ze harder zijn ) dan gewone banden.

      MAW, weinig grip achteraan veel grip vooraan zorgt voor overstuur.
      weinig grip vooraan meer grip achteraan zorgt voor onderstuur.

      Comment


      • #4
        Oorspronkelijk geplaatst door Martini Racing Bekijk Berichten
        Banden moeten per as gelijk zijn dacht ik.
        Dat is enkel wettelijk gezien zo.
        Verschillende bandentypes wisselen op 1 auto is gewoon ridicuul en kan het hele karakter verneuken.

        Hier gaat bandendruk ook niks meer uithalen, runflats zijn een pak harder dan gewone banden, dat verschil krijg je niet weg door te spelen met bandendruk.

        Beste blijft om 4 dezelfde merk en model banden te hebben (maat niet zozeer).
        Runflat en niet runflat combineren op 1 auto is dan ook helemaal not done... dat had je bandenboer je ook op zijn minst moeten zeggen.

        Of runflats all round beter zijn dan gewone banden all round laat ik in het midden.

        Comment


        • #5
          wat een onzin.
          je kan zorgen dat een auto anders reageert door met banden te spelen, juist zoals je met caster, camber en brake bias kunt spelen voor handling.

          ik geef wel toe dit dit al geavanceerder materiaal is om mee te spelen. en ook duurder sind je toch al wat banden moet uittesten voor je een perfecte combo kunt vinden voor u manier van rijden.

          Comment


          • #6
            ik zou de volgende keer terug gewone steken, zodat je er 4 gewone hebt

            die run flats zorgen veel voor gescheurde velgen
            weet ik van bmw dealer zelf

            Comment


            • #7
              Ik heb nu niet-runflats vooraan en runflats achteraan omdat mijn niet-runflats voor achter nog niet binnen zijn . Ik rijd nu 2 weken zo aan 150-200km / dag en heb eerlijk gezegd nog geen verschil gemerkt ? Auto rijd gewoon zoals dat hoort , ook aan hoge snelheid .

              Comment


              • #8
                Runflats en niet-runflats op BMW runflat-ophanging is er inderdaad mee spelen. Zelfs allemaal niet-runflats op een BMW met ophanging voor runflats is suboptimaal omdat de ophanging iets zachter is afgesteld op de hardere zijwanden van de banden tov een normale auto.

                Zelf met bandendruk gaan spelen is nefast voor de bandenslijtage en levensduur. Op circuits kan je het nog wagen omdat je dan grip boven levensduur gaat stellen, maar op de openbare weg hou je best de aangegeven bandendruk aan om ook een gelijkmatige slijtage te hebben.

                Comment


                • #9
                  Oorspronkelijk geplaatst door Timmie Bekijk Berichten
                  wat een onzin.
                  je kan zorgen dat een auto anders reageert door met banden te spelen, juist zoals je met caster, camber en brake bias kunt spelen voor handling.

                  ik geef wel toe dit dit al geavanceerder materiaal is om mee te spelen. en ook duurder sind je toch al wat banden moet uittesten voor je een perfecte combo kunt vinden voor u manier van rijden.
                  Zeker geen onzin, ik kan meteen 2 auto's hier thuis opnoemen die een serieus nadeel hadden aan verschillende merk of zelfs verschillend model binnen hetzelfde merk op de voor en achteras.

                  En dat noem ik niet spelen, dat noem ik experimenteren en gokken.
                  Enkel voor te driften kun je best eens wat uitproberen met goedkopere achterbanden, maar voor elke andere rijstijl hou je het best dezelfde banden op na.

                  De E hier had eerst Michelin rondom, toen de achterste banden vervangen werden door Goodyear was de hele stabiliteit om zeep, spoorgevoelig tot en met. Voor en achter gewisseld en het was beter, maar het is nooit meer zo geweest zoals op 4x dezelfde banden.

                  MG idem, die had zelfs hetzelfde merk rondom, maar achter een ander model dan voor, spoorgevoeligheid en onstabiliteit alom. Nu 4x dezelfde en alles in orde.

                  Comment


                  • #10
                    en ik blijf erbij dat je hierbij kunt spelen en zorgen dat je voor meer onder en overstuur kunt zorgen.

                    Comment


                    • #11
                      Je kan er inderdaad mee spelen, maar je gaat ook spelen met het gripniveau en slijtage van de banden die niet op de opgegeven druk zijn opgepompt.

                      Comment


                      • #12
                        Oorspronkelijk geplaatst door Timmie Bekijk Berichten
                        en ik blijf erbij dat je hierbij kunt spelen en zorgen dat je voor meer onder en overstuur kunt zorgen.
                        Je verneukt de bedoeling van de auto m.a.w.

                        En buiten dat 'ie totaal anders gaat reageren krijg je andere vervelende bijwerkingen zoals spoorgevoeligheid.

                        Comment


                        • #13
                          Oorspronkelijk geplaatst door Timmie Bekijk Berichten
                          en ik blijf erbij dat je hierbij kunt spelen en zorgen dat je voor meer onder en overstuur kunt zorgen.
                          Blijf dan maar in je hoek staan.

                          Comment


                          • #14
                            Oorspronkelijk geplaatst door BlackFox Bekijk Berichten
                            Je verneukt de bedoeling van de auto m.a.w.

                            En buiten dat 'ie totaal anders gaat reageren krijg je andere vervelende bijwerkingen zoals spoorgevoeligheid.
                            euhm nee,
                            ik stel de auto af naar mijn rijstijl.
                            sommige mensen hebben liever wat meer oversteer anderen wat meer understeer.

                            btw, ik denk dat ivm ophanging ik de laatste persoon ben op dit forum die deze gaat verneuken.

                            Comment


                            • #15
                              Not done, ofwel 4 gewone ofwel 4 runflats

                              Comment


                              • #16
                                Oorspronkelijk geplaatst door wooter Bekijk Berichten
                                Runflats en niet-runflats op BMW runflat-ophanging is er inderdaad mee spelen. Zelfs allemaal niet-runflats op een BMW met ophanging voor runflats is suboptimaal omdat de ophanging iets zachter is afgesteld op de hardere zijwanden van de banden tov een normale auto.
                                Is dat werkelijk zo van die ophanging? Van waar heb je die informatie?
                                Ik weet één ding, als die runflats bij mij versleten zijn komen er toch gewone op. Dat zal eerst achteraan zijn.

                                Comment


                                • #17
                                  Suboptimaal is een groot woord... BMW weet dat die runflats een hardere zijwand hebben, dus compenseren ze dat met een iets zachtere ophanging. RFT + BMW RFT-ophanging = BMW sportief rijgevoel. Normale banden + BMW RFT-ophanging = iets slomer en zachter rijgevoel. Dus niet zo stijf als wat je van BMW gewoon zou zijn, maar het kan perfect zijn dat een iets zachtere ophanging meer jouw ding is.

                                  Bovendien kan je heel moeilijk het harde van een RFT-band er met ophanging eruit filteren. De flexibiliteit van een normale band kan je niet zomaar namaken met veren en schokdempers, dus de RFT-ophanging met RFT-banden gaat altijd wat stijver aanvoelen.

                                  Maar wat is stijf... De 120d van mijn vrouw met RFT's en M-pack voelt zachter aan dan de niet-RFT's op mijn Z4M die af-fabriek zonder RFT's geleverd wordt .

                                  Comment


                                  • #18
                                    Ik doe dit ook, al merk je natuurlijk wel dat er RFT banden liggen op 1 as. RFT is de onnozelste uitvinding van de eeuw als het mij vraagt.
                                    Non RFT banden op een "RFT ophanging" is ook geen enkel probleem, de handling wordt er alleen maar beter van.
                                    My Dyson on wheels: 2012 Tesla Roadster 2.5

                                    Comment


                                    • #19
                                      Oorspronkelijk geplaatst door Individualizer Bekijk Berichten
                                      RFT is de onnozelste uitvinding van de eeuw als het mij vraagt.
                                      Niet mee akkoord. Heb één keer plat gereden met RFT, en het is wel een luxe om gewoon te kunnen verder rijden, in plaats van te gaan knutselen op de pechstrook of erger een klapband te krijgen.

                                      Een volledig reservewiel neemt te veel plaats in, en een spuitbus is nutteloos voor grote gaten.

                                      Comment


                                      • #20
                                        Ahja, want een wiel verwisselen duurt eeuwen.
                                        En als er een groot gat in je band is, kan je heus nog verder met je RFT.
                                        EN als je op reis bent in frankrijk, profiteren ze daar heus niet van om die RFT te herstellen.

                                        Elk voordeel heb ze nadeel zeggen ze in NL.

                                        Comment

                                        Working...
                                        X