Mededeling

Collapse
No announcement yet.

BMW 135i Coupé ! Wie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Tonen
Clear All
new posts

  • #21
    Misschien kan mijn 335i je wel plezieren...
    OO 00 OO

    Ik ben BMWMB, alias NDDVDB.
    Mijn levensmotto: je kan beter lenen voor een huis dan voor een boot.

    Comment


    • #22
      Oorspronkelijk geplaatst door BMWMB Bekijk Berichten
      Misschien kan mijn 335i je wel plezieren...
      Denk ook voor Space Grey te gaan met wellicht een rood lederen zetelbekleding. Rijdt al 15 jaar met zwart en ben er een beetje op moe gekeken.

      Groetjes,
      pol.
      BMW M2 Coupé
      Audi S5
      Nobody is Perfect!

      Comment


      • #23
        Oorspronkelijk geplaatst door Pol Callens Bekijk Berichten
        Ik heb nl. nog een Z3 Coupé met 229.000km op de teller. Aangezien er momenteel bij BMW geen vervanger is van dit type en omdat ik wel ietsje meer ruimte wil en comfort was mijn oog hierop gevallen. Ik hou nl. van de 6-cylinder motoren van dit merk en tevens van nogal wat power aangezien dit al eens mijn leven heeft gered.
        *kuch* Z4 Coupé 3.0 si! *kuch*

        Als je geen achterbank nodig hebt ...
        120d Hatch Edition Sport

        Comment


        • #24
          Oorspronkelijk geplaatst door Beta Bekijk Berichten
          *kuch* Z4 Coupé 3.0 si! *kuch*

          Als je geen achterbank nodig hebt ...
          De productie van de Z4 is stopgezet. Er komt iets nieuws waarschijnlijk ergens in 2009. Wellicht wordt het eeh roadster en geen coupé. Dus er is momenteel weinig alternatief.
          Ik heb geen achterbank nodig, maar wel wat kofferruimte.

          Groetjes,
          Pol.
          BMW M2 Coupé
          Audi S5
          Nobody is Perfect!

          Comment


          • #25
            @GTA

            Het verschil in gewicht voel je weldegelijk hoor ! Hij hangt meer door in de bochten en lasten wissels voel je harder. In korte bochten, zoals ronde punten, is het onderstuur nog erger dan de 130i :p

            Ook de turbolag is naar mijn mening aanwezig. Toen ik de 135i gereden heb kwam ik rechtstreeks uit de 130i en erna er direct weer in. En de gasrespons is gewoon direct, bij de 135i niet. Zeker als je sportief bezig bent op kortere stukken. Op open banen heb je er idd geen tot weinig last van.

            Je hebt met de 135i gewoon altijd het volle vermogen, maakt niet uit hoeveel toeren hij draait, je duwt en hij is weg !
            Maar dat is ook het nadeel IMHO, er is wat senstatie weg. Ik vind het net zo leuk met de 130i te werken en hem in de goeie toeren te houden. Hij bouwt lekker op. En dat gevoel heb je niet met de 135i, tis geen wagen die je naar de begrenzer trek gewoon voor de fun

            Ik blijf bij mijn standpunt dat als je een 135i en 130i vergelijkt de 135i naar GT neigt, terwijl de 130i naar rasechte sportwagen neigt (maar nog steeds niet echt is ...)

            En de sound ... er is toch echt wel een verschil hoor. Het beste hoe ik het kan vergelijken is, de 135i klinkt als een 130i maar dan in de kamer naast je ... de scherpe tonen zijn eruit ... (misschien wat extreem, ok maar zo kwam het bij mij over ...)

            Enkele pluspunten van de 135i boven de 130i die ik zou aanhalen zijn wel de volgende.

            - sper (wel electronisch maar het maakt echt veel verschil tov van geen sper !)
            - als je van power houdt, zeker gechipt is de 135i iets voor jou. De 130i is minder een powerbeest rechtdoor.
            - de remmen zijn véééééél beter. Echt pakken meer gevoel.
            - ik vind de wagen op zich wel mooier ...


            Opnieuw, rijdt met beide, maar probeer ze wel gelijktijdig te rijden. Het hangt volledig van jou af wat je leuker vindt.
            Houd wel rekening met het onderstuur in zowel de 130i als de 135i ... daar moet je echt iets aan doen anders IMHO.
            Elke keer ik een 118d of 120d rijdt ben ik verbaasd van hoe goed die insturen ! Dat zou een 130i en 135i std moeten doen

            Comment


            • #26
              Komkom, een 1-reeks een rasechte sportwagen?

              Het enige waarin de 135i verschilt van de 130i is de turbo. Alle andere geometrie is hetzelfde.

              Ik ben natuurlijk bevooroordeeld met een Z4M Roadster, maar een Z4M of Z4 3.0 Coupe is nog altijd voordelig te krijgen en een serieus leuke wagen.

              Comment


              • #27
                Zijn deze "nadelen" van de 135i ook aanwezig in het 330i vs 335i verhaal?

                Comment


                • #28
                  Oorspronkelijk geplaatst door Pol Callens Bekijk Berichten
                  En ik weet ondertussen ook al voor wie ik de vogende keer ga kiezen. Op mijn 59 ste heb ik ook al wat gezien....

                  Groetjes,
                  Pol.
                  pol ?
                  tis een forum dus ik vraag maar...je hoeft niet te antwoorden het zijn idd mijn zaken niet
                  werk jij nog, of heb jij al het genoegen van in 1 of andere vorm van (pre) pensionering te zitten ?

                  Comment


                  • #29
                    Oorspronkelijk geplaatst door BMWMB Bekijk Berichten
                    Misschien kan mijn 335i je wel plezieren...
                    Ik zou nie twijfelen

                    Comment


                    • #30
                      Paar testritten boeken en ons een verslagje schrijven, Polle. De enige manier om zelf uit te vissen of het goed is en ons mee te laten genieten
                      Elwood: "Gelukkig weet er bij mij thuis ook niemand dat ik op Autoforum zit. Ik maak ze wijs dat ik porno kijk !"

                      Comment


                      • #31
                        Oorspronkelijk geplaatst door bobo Bekijk Berichten
                        pol ?
                        tis een forum dus ik vraag maar...je hoeft niet te antwoorden het zijn idd mijn zaken niet
                        werk jij nog, of heb jij al het genoegen van in 1 of andere vorm van (pre) pensionering te zitten ?
                        Ik werk inderdaad nog steeds en hoop dit nog te kunnen doen tot mijn 65ste, als de gezondheid het mij toelaat.

                        Groetjes,
                        Pol.
                        BMW M2 Coupé
                        Audi S5
                        Nobody is Perfect!

                        Comment


                        • #32
                          Oorspronkelijk geplaatst door mysticwizard Bekijk Berichten
                          Zijn deze "nadelen" van de 135i ook aanwezig in het 330i vs 335i verhaal?
                          Ja, maar ook daar zijn ze miniem. Ik blijf bij m'n standpunt dat Wax-it z'n schets over "de verschillen" zéér hard overdreven is, tenminste toch voor wat de beleving van 'n modaal autoliefhebber betreft. Bert trekt soms op met race-piloten die zo'n '1 van buiten kennen, en hun expertenmening (die zo nauw geformuleerd is, dat ze, indien uit de context gehaald en in een gewone(re) situatie zoals deze hier geplaatst, nauwelijks nog toepasbaar is) kan je niet naar een gewone, "zachte", OEM auto vertalen.

                          Ja, er zijn verschillen, en neen, de meesten gaan die niet voelen, zelfs niet na met beide auto's na elkaar te rijden. Ik zeg niet dat Bert ongelijk heeft over die verschillen, maar hoe hij het formuleert is schromelijk overdreven.

                          Sorry Bert.

                          Comment


                          • #33
                            Al een gedacht over de automaat, Pol?

                            Comment


                            • #34
                              Oorspronkelijk geplaatst door gTa Bekijk Berichten
                              Al een gedacht over de automaat, Pol?
                              Hij heeft er al een poll van gemaakt

                              Comment


                              • #35
                                Oorspronkelijk geplaatst door Reynaerde Bekijk Berichten
                                Hij heeft er al een poll van gemaakt
                                Ah ja? Niet gezien. Effe kijken.

                                Edit : vind 'm ni.

                                Edit2 : ha toch, hier in dit forumgedeelte !

                                Comment


                                • #36
                                  Oorspronkelijk geplaatst door The Swede Bekijk Berichten
                                  Paar testritten boeken en ons een verslagje schrijven, Polle. De enige manier om zelf uit te vissen of het goed is en ons mee te laten genieten
                                  Wel.. ik heb al en paar uur test gereden met de 135i volledig Performance getuned en een paar uur met een 125i met Streptronic, kwestie van misschien, na 40jaar manueel te hebben gereden, eens over te stappen naar een automaat.
                                  Wat betreft de 135i : Dit is één en al fun... fantastisch motorgeluid en rijplezier, noem maar op, alles wat je ermee doet is pure fun. De acceleraties zijn fenominaal voor dit wagentje. Je kan er waarschijnlijk een Porscherijder mee in verlegenheid brengen. Een uitzonderlijke souplesse en een herneming die zelfs in 6de nog meer dan behoorlijk is. En de remmen die daarop zitten, ja die geven je een zeer veilig gevoel. Zoals het hoort, berekend op een sportieve rijstijl en dus bestand tegen een meer dan normale belasting. Men wist mij in Bornem te vertellen dat de originele remmen op de 135i even goed zijn als de Performances. Echter omwille van de doorboringen en de groeven op de Performances zal er bij natte omstandigheden minder kans bestaan dat er een waterfilm ontstaat tussen de remschijf en de remblokken. Qua baanvastheid (alleen op droog wegdegetest) moet die niet onderdoen voor mijn Z3Coupé, enfin iets dat we gewoon zijn van het merk.
                                  Wat nog het motorgeluid van de Performance-versie betreft : zeer plezant voor kortere trips, maar persoonlijk zie ik mij hiermee niet naar Zuid Frankrijk rijden. Dit geluid moet na een tijdje autoweg wel wat op het systeem beginnen werken.
                                  De 125i : dag /nacht verschil met de 135i. Eigenlijk niet te vergelijken. Zeer braafjes en een rustig gevoel. De motor hoor je amper tenzij in eerste en twee versnelling als je wat in de toeren gaat. Niet prestatiegericht maar met toch 'voldoende' reserve en soupelheid waar nodig in gebruikelijke omstandigheden. Een acceleratie die verre beneden die van de 135 ligt. Als je bvb. in derde in de toeren wil gaan moet je wat geduld hebben.
                                  Wat de automaat betreft, reden waarvoor ik met de 125 heb gereden (er was er geen op een 135i), wel eventjes wennen, wat spielerei met de lepels of de stik als je het manueel wil doen. Plezant en zeer snel schakelen. Ik denk dat ie hierdoor ( in tiptronic-stand) allicht ietsje sneller is dan de manuele bak. Plezant detail : als je van D(rive), dus 'volautomatisch ' naar manueel schakelt met het pookje naar links, gaat ie direkt in een lagere versnelling. Lijkt mij vrij logisch aangezien je deze handeling volgens mij alleen zal doen om daarna onmiddellijk in de manuele stand opnieuw maximaal te kunnen accelereren en de controle over te nemen.
                                  Begin nu opnieuw te twijfelen of ik al dan niet een automaat zou nemen.
                                  Mijn normale rijomstandiheden zijn nogal stadsgebonden en dit geeft dan wat bijkomend comfort.
                                  En ik lees hier net in een Newsbrief van mijn dealer dat de 335i vanaf nu zal uitgerust worden met de nieuwe automaat met dubbele koppeling. Ik zal mij eens laten informeren of dit ook voor de 135i het geval is. Misschien een reden te meer om die dan te overwegen.
                                  Ook Active Stearing was één van de opties aanwezig op de 125i. Ik was er mij aanvankelijk niet van bewust, maar het was mij wel opgevallen dat de stuurinrichting iets heel bijzonders en comfortabels had en dat de stuuruitslag op lage snelheid beduidend kleiner was dan normaal. Het is echter niet zo dat, zoals men nogal eens beweert, het een "gans ander" stuurgevoel geeft. Alé persoonlijk heb ik dat toch niet ondervonden. Het valt echter vooral op bij het sturen op lagere snelheden. Een optie die, alhoewel nogal duur, eveneens tengoede komt in het stadsverkeer. Ik heb alleen wat schrik voor wat betreft de bedrijfszekerheid van het systeem. Zijn het geen extra mechanische problemen meebrengen ??? In Bornem beweert men van niet, maar .....???
                                  Voilà, na een paar testritten staat de 135i versie vast, maar over een automaat blijf ik twijfelen. Hoe gedraagt een Steptronik zich bvb. op glad wegdek. Vermindert dit niet jou eigen controle op de situatie. Mijn vrouw durft bvb. met haar Mercedes 500SL nooit op straat komen als het glad is. Nu, de wagen is ook al 12jaar oud en de techniek van de automaat van toen en de correctiesystemen van toen op de aangedreven wielen zullen ook niet dezelfde zijn als die van nu, maar een groot gevaar in dergelijke omstandigheden is hij zeker.

                                  Groetjes,
                                  Pol.
                                  BMW M2 Coupé
                                  Audi S5
                                  Nobody is Perfect!

                                  Comment


                                  • #37
                                    Neen, daar zou ik geen angst van hebben, Pol. Het is zo dat de electronica de dag van vandaag zodanig intelligent is en snel werkt, dat de power van de motor al wat zal worden toegeknepen of de auto vanzelf op het doorspinnende wiel zal bijremmen, vooraleer het goed fout gaat. Ik heb zelf vorige winter ondervonden dat in die winterse omstandigheden je beter het ESP/DSC actief laat, 't is verbluffend hoe goed het werkt. Je gaat niet sneller achterstevoren staan met een 135iA dan met een 135i, lijkt me.

                                    Inzake de remmen : het klopt wat ze je in Bornem vertelden. De 135i is de eerste BMW sinds lange tijd die weer een Brembo-systeem aangemeten kreeg. Het systeem dat op de 135i gemonteerd zit is, in tegenstelling tot de gewone BMW-systemen die werken met een zwevende klauw, een systeem met een vastzittende klauw met 4 zuigers. Kort na de introductie heeft BMW die BMW Performance lijn uitgebracht, en daar zit inderdaad ook een remmenkit in waarmee je dus op zo'n systeem met vaste klauw met 4 zuigers kan overstappen. Eigenlijk zijn die remmen gewoon de Brembo Gran Turismo kit, met enkele kleine wijzigingen (maar grotendeels gelijk). Bij de 135i heeft die upgrade geen zin, aangezien de remzadels dus al identiek zijn, alsook het formaat van de schijven.

                                    De schijven zijn bij de Performance remmen inderdaad geperforeerd ... maar staar je niet teveel blind op die statements als zou dat bij regenweer veel verbeteren (want wat ze je daar vertelden in Bornem, klopt dan weer minder, helaas hoor je dat nog (te) vaak) : ten eerste zijn die perforaties er hoofdzakelijk om het koeloppervlak (behoorlijk serieus) te vergroten, en ten tweede dienen ze vooral om de tijdens droog/hard remmen onstane gassen (door temperatuur nav. de wrijving) te laten ontsnappen en zo deels ook fading tegen te gaan. Dat er ook water door die gaatjes kan ontsnappen, is een bijkomend voordeel, maar enkel maar daarvoor geperforeerde remmen kopen is vrij zinloos omdat die dingen ook conceptgebonden nadelen hebben.
                                    En bovendien : de laatste BMW's hebben allemaal een "remdroogsysteem", waarbij de auto bij regenweer automatisch om de zoveel seconden 'es (zonder dat jij daar iets van voelt) kort en minimaal de remblok tegen de remschijf laat aanglijden, zonder effectief te gaan remmen, om de eventuele waterfilm die op de remklauw zou kunnen liggen, eraf te halen.

                                    De nieuwe automaat met dubbele koppeling is al bestelbaar op de 335i berline en coupé, ja. Cabrio ook? Ik twijfel even... ben niet zeker. Op de 135i komt 'ie vooralsnog niet (alleszins niet meer voor auto's geproduceerd tot en met maart/april 2009). Jammer, want die lijkt mij voor jullie beiden de meest ideale oplossing : zeer sportief en direct bij manuele bediening (voor jou), en comfortabel en veilig indien in automatische stand (voor je echtgenote).

                                    Comment


                                    • #38


                                      lijken mij toch 6-piston te zijn, Gilles.. mss dat het achteraan idd 4-piston is

                                      135i remmen zijn idd identiek aan deze remmen, zonder de gele kleur.

                                      De geperforeerde schijven kan je waarschijnlijk ook los bestellen, ik heb hetzelfde gedaan bij de Cooper S.. die heeft ook al het JCW remsysteem standaard steken. (stage I)

                                      Comment


                                      • #39
                                        Oorspronkelijk geplaatst door William Blake Bekijk Berichten


                                        lijken mij toch 6-piston te zijn, Gilles.. mss dat het achteraan idd 4-piston is

                                        135i remmen zijn idd identiek aan deze remmen, zonder de gele kleur.

                                        De geperforeerde schijven kan je waarschijnlijk ook los bestellen, ik heb hetzelfde gedaan bij de Cooper S.. die heeft ook al het JCW remsysteem standaard steken. (stage I)
                                        Inderdaad voor het geperforeerde remsysteem Performance alleen aan de vooras 6-zuiger remklauw van aluminium aan de vooras.
                                        Wat mij is opgevallen op de 125i, is dat remschijven een roestneersclag hadden. Is dat het gevolg van een wasbeurt of na regen? Mooi is dit in geen geval. Zouden die remmen van de 135i dat ook hebben en indien ja, wat is daar aan te doen ? Laten bewerken of zo.. ??

                                        Groetjes,
                                        Pol.
                                        BMW M2 Coupé
                                        Audi S5
                                        Nobody is Perfect!

                                        Comment


                                        • #40
                                          bedoel je zo wat roestvorming op je schijven? gewoon rijden en 't is weg

                                          Comment

                                          Working...
                                          X