Indien dit uw eerste bezoek is, check dan eerst de FAQ door op bovenstaande
link te klikken. Mogelijk moet u register
vooraleer u kan posten: klik op de 'registreren'-link hierboven om verder te gaan. Om berichten te lezen kiest u het forum dat u wenst te bezoeken in bovenstaande lijst.
Gisteren verlossende telefoontje gehad van de dealer, ze zijn hem persoonlijk gaan afhalen in EK met een kleine remork. Ga seffes eens piepen en volgende week gaan afhalen.
Papieren moeten nog opgestuurd en er moeten nog veranderingen gebeuren.
Zal voor de woensdag worden vermoed ik.
Ik ga nu enkele dagen op verlof en mijn verzekeringsmakelaar regelt alles met de garage zodat er geen oponthoud is met de papierenwinkel en nummerplaat-aanvraag ;-)
Ik heb die van mij zelfs dik in de 2000 betaald, omdat ik geen S line heb (wel alle S line opties). Kwam in totaal goedkoper uit omdat ik andere zetels wou dan S line zetels.
deze voormiddag eens een A5 samengesteld bij de dealer
3.0 TDI
Fantoom zwart
Milano Leder bruin SPORT
Parking System VR/AR
ALuvelgen " 5armen segment "
Bang en Olufsen Sound Systeem
Getinte ruiten
GSM pré- instalatie
Inlegplaatjes in aluminium
Opberg module
Sportvering
Panoramisch dak uit glas
Metaalkleur
Acoustic Parking System achteraan
Snelheidsregelaar
Volumetrisch en perimetrisch alarm
GPS Plus met DVD
prijs BTW in = 61.875,50
Korting ZBTW -2376,45
Totaal met BTW in 59.000€ afgerond
voor een Q5 met ongeveer dezelfde opties komt het op 62.000€
niet dat ik van plan ben om 1 te bestellen , ( nu toch zeker niet ) maar ik dacht dat hij duurder ging uitkomen met deze opties
wachttijd A5 = 9 maand
wachttijd Q5 = 4 maand
op 18 December mag ik ze beide gaan testen in Kortenberg ...
eerst de A5 , dan de Q5 ...
de A5 heb ik als een getest maar ik ben wel zeer benieuwd wat de Q5 gaat geven
Heb de auto daarjuist gezien en wooooooow, alle zorgen zijn vergeten.
Volgende week afhalen en dan bollen .....
Er was nog een surprise bij:
extra multifunctioneel sportstuur erbij met flippers aan stuur (gratis..)
@E90n: heb jij al ergens op het internet iets kunnen vinden omtrent de problemen met de 2.7 motoren?
Wat zou het probleem zijn?
Wij hebben er ene in de zaak, heeft nu al 50k en buiten een probleempje kort na levering met de versnellingsbak (opgelost door 'm aan de computer te hangen) rijdt dat ding feilloos.
En de 3-coupe van BMW tel ik niet mee, die kan je niet vergelijken met een A5.
Waarom niet?
't Zijn potdorie rechtstreekse concurrenten. De A5 is de coupé-versie van de A4, de '3 coupé (die eerst misschien BMW '4 zou geheten hebben) is de coupé-versie van de '3. Ze zijn beide even groot (de BMW is nog iets groter binnenin), en kosten met vergelijkbare motorisatie ongeveer even veel. Het motorenpallet van de BMW gaat op vandaag verder dan dat van de A5 (al zal de RS5 daar wel verandering in brengen). Tegenover de S5 staat de 335i die even snel is, en zo je wil ook met 4WD verkrijgbaar is, en de BMW xDrive is een systeem dat even doeltreffend is als de laatste quattro-aandrijving van Audi (luidens Auto Motor und Sport die een 530xi testte tegen een A6 3.2 FSI quattro). Inzake uitrusting en snufjes zijn het allebei top notch premium Duitsers, en ook inzake weggedrag en prestaties liggen ze zeer dicht bij elkaar. Het enige verschil is eigenlijk dat de A5 leverbaar is met drukgevoede viercilinders (heeft de BMW niet, daar moet je 'n 6-in-lijn nemen dan), en dat de S5 een V8 heeft (die echter niet sneller is dan de zes-in-lijn met twee turbo's van de 335i, die zwaarder is, meer verbruikt, meer vervuilt ... en dra komt die V8 ook te vervallen ten voordele van de nieuwe drukgevoede V6 uit de S4).
Ik vind de A5 persoonlijk ook knapper, maar ze zijn wel perfect vergelijkbaar. Samen met de CLK en als je wat breeddenkend bent ook de Peugeot 407 Coupé en in zekere zin zelfs ook de Volvo C70 zitten die allemaal in dezelfde vijver. En dan vergeet ik er waarschijnlijk nog een paar...
Beetje laat hé
Ik was toch blij dat ik zondag m'n winterbanden had om al die bompa's voorbij te steken
Conti 810 TS is iets van 180euro dacht ik voor 225/40/18
Ik heb 205 EUR betaald per stuk incl. BTW en montage. 'k Heb geen betere prijs gevonden, de meeste bandencentrales schommelen rond de 200 EUR excl. BTW voor die band. Op autobandenmarkt.be (een site die doorgaans bij de laagste zit qua prijs) staat 'ie voor zo'n goeie 220 EUR incl. BTW, zonder montage/verzending.
't Zijn potdorie rechtstreekse concurrenten. De A5 is de coupé-versie van de A4, de '3 coupé (die eerst misschien BMW '4 zou geheten hebben) is de coupé-versie van de '3. Ze zijn beide even groot (de BMW is nog iets groter binnenin),
euhm, ik vind ze niet even groot hoor. Ik heb ze beiden getest en ik vond de A5 ruimer en de koffer was ook groter. Maar ik had het op de looks, niet op de specs
Comment